Topowa giełda kryptowalut wprowadza obowiązkowe KYC | Wiadomości | CrypS.

Topowa giełda kryptowalut wprowadza obowiązkowe KYC

Spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie kontynuowane przez resztę roku

Znana międzynarodowa platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami poinformowała swoich użytkowników, że od 15 lipca br. wprowadzi obowiązkową weryfikację w ramach procedury KYC (know-your-customer) dla wszystkich klientów.


Najnowsze posunięcie KuCoina związane jest z przestrzeganiem obowiązujących wymogów regulacyjnych. Wszyscy inwestorzy korzystający z tej giełdy będą musieli przejść przez proces weryfikacji tożsamości, aby uzyskać pełny dostęp do jej produktów oraz usług. 

KuCoin wprowadza obowiązkowe KYC

Ósma co do wielkości platforma kryptowalutowa obsługująca ponad 27 mln użytkowników ogłosiła, że procedura KYC będzie obowiązkowa dla każdego z jej klientów, a brak jej przejścia spowoduje zablokowanie dostępu do usług i produktów. Użytkownicy, którzy nie sprostają wymogom, nie będą mogli również wpłacać oraz wypłacać środków zarówno w walucie fiducjarnej, jak i aktywach kryptowalutowych.

Dyrektor generalny KuCoina – Johnny Lyu – wyjaśnił, iż zaktualizowana polityka KYC ma na celu zapewnienie lepszej zgodności z globalnymi wymogami ze strony regulatorów. Obok wspomniał on również o pewnych nowych udogodnieniach dla klientów. Będą one obejmować szerszy zakres produktów i usług, a także wyższe dzienne limity wypłat, czy bardziej wszechstronne narzędzia handlowe.

Obecnie KuCoin obsługuje zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Platforma ta nie jest dostępna dla użytkowników z kilku krajów. Wśród nich znajdują się Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny, Singapur i Hongkong. 

Choć w krótkoterminowej perspektywie z uwagi na wprowadzenie obowiązkowego KYC może dojść do spadku wolumenu obrotu na wspomnianej platformie, takie kroki przyniosą jej korzyści w dłuższym terminie. Ma to związek z likwidowaniem nielegalnych operacji, czy ochroną funduszy użytkowników. 

KuCoin oskarżony o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych

Rygorystyczne podejście pod względem weryfikacji klientów nastąpiło kilka miesięcy po tym, gdy KuCoin został pozwany przez prokuratora generalnego z Nowego Jorku o naruszenie nowojorskich przepisów regulujących handel papierami wartościowymi oraz towarami

Letitia James stwierdziła, że KuCoin oferował handel kryptowalutami będącymi towarami i papierami wartościowymi na terenie Nowego Jorku, bez wymaganej rejestracji, jako broker lub dealer towarów i papierów wartościowych. Za niezarejestrowany papier wartościowy uznała ona m.in. ether (ETH). 

Spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie kontynuowane przez resztę rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.