Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.10.2022]

Maciej Żerelik
podsumowanie 27.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 października


Spis treści:


Binance uruchamia usługę Binance Oracle

Giełda kryptowalut Binance uruchamia usługę Binance Oracle, która będzie agregować dane offline potrzebne aplikacjom, w tym również tym z sektora zdecentralizowanych finansów.

Binance Oracle wykorzysta „podpisy threshold”, rodzaj narzędzia kryptograficznego, które jest potrzebne do bezpiecznego podpisywania danych zasilających w aplikacjach blockchain. Ten mechanizm kryptograficzny zapewnia, że w strumieniach danych nie ma pojedynczego punktu awarii.

Czytaj więcej: Binance uruchamia usługę Binance Oracle


Ethereum może być wykorzystane do badań nad nowotworami. W jaki sposób?

Blockchain Ethereum jest wykorzystywany w globalnej walce z rakiem. Praca badawcza opublikowana w kwietniu w Nature Medicine, nazwana „Swarm learning for decentralized artificial intelligence in cancer histopathology” i napisana przez 27 różnych autorów, wskazuje w jednym z przypisów, że zespół zaczął używać sieci Ethereum do swoich eksperymentów z nowotworami.

Czytaj więcej: Ethereum może być wykorzystane do badań nad nowotworami. W jaki sposób?


Kazachstan przetestuje BNB Chain pod kątem CBDC

Narodowy Bank Kazachstanu (NBK) przetestuje BNB Chain w celu wprowadzenia krajowej waluty cyfrowej – CBDC. Na początku października Binance uzyskał w Kazachstanie licencję na prowadzenie platformy aktywów cyfrowych i świadczenie usług powierniczych w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Astanie. Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy stwierdził:

Ale nie poprzestaliśmy na tym. Od tego czasu zespół spotkał się z pierwszym wiceprezesem NBK Berikiem Sholpankulovem i szefem Centrum Płatności i Technologii Binurem Zhalenovem.

Czytaj więcej: Kazachstan przetestuje BNB Chain pod kątem CBDC


Microsoft przygotowuje się do ery metaverse

Microsoft przygotowuje się do nadchodzącej ery metaverse. Pracuje nad połączeniem swojego działu chmury z działaniami metaświata. Ihsan Anabtawi, dyrektor ds. marketingu Microsoft w ZEA skomentował plany korporacji i ujawnił wiele produktów, które mają ożywić wizję metaverse. Firma buduje most między światem fizycznym i cyfrowym m.in. przez Microsoft Cloud, Teams i technologie rzeczywistości mieszanej.

Czytaj więcej: Microsoft przygotowuje się do ery metaverse


Słynny deal z NFT influencerki Martirenti za 1 mln zł to ustawka

Sylwester Wardęga, znany z komentowania internetowych dram przeprowadził rozmowę z instagramerką i tiktokerką Martirenti. W ubiegłym roku media rozpisywały się o tym, że Marta Rentel (bo tak naprawdę nazywa się influencerka Martirenti) otrzymała od tajemniczego kupca milion złotych za sprzedaż NFT „cyfrowej miłości”. Sylwester Wardęga zapytał ją o słynną akcję. Wówczas zapłakana Martirenti przyznała, że oszukała fanów i nie sprzedała NFT za 1 milion złotych. Wyjaśniła, że sama transakcja była prawdziwa, lecz za swoją „wirtualną miłość” nie dostała takiej kwoty, o jakiej mówiła wcześniej. Siebie natomiast nazwała modelką występującą w projekcie.

Czytaj więcej: Słynny deal z NFT influencerki Martirenti za 1 mln zł to ustawka


Startuje oparta na Lightning Network giełda Kollider

Firma kryptowalutowa Kollider uruchomiła giełdę instrumentów pochodnych w ekosystemie Lightning Network po zamknięciu rundy finansowania zalążkowego o wartości 2,35 mln USD.


Blockchain.com uruchomił kartę debetową Visa

Blockchain.com uruchomił kartę debetową Visa z 1% cashbackiem. Nowy produkt jest dostępny dla mieszkańców USA. Karta pozwala użytkownikom płacić za towary i usługi, wydając pieniądze ze swojego salda kryptowalutowego lub fiat. Nie ma opłaty rocznej ani innych opłat.


Compass Mining uzyskał dostęp do hostingu w Teksasie dla 9000 koparek

Dostawca sprzętu do wydobywania bitcoinów Compass Mining podpisał umowę na hosting około 9000 koparek z operatorem centrum danych Aspen Creek Digital.

podsumowanie 27.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.