Microsoft przygotowuje się do nadchodzącej ery metaverse

Microsoft przygotowuje się do ery metaverse

Anna Sutowicz
Microsoft i metaverse

Microsoft chce dostosować część swoich usług software’owych do świata metaverse. Szef marketingu Microsoft w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Ihsan Anabtawi skomentował plany firmy.


Microsoft: powstanie metaverse jest nieuniknione

Microsoft pracuje nad połączeniem swojego działu chmury z wieloma działaniami metaverse. Ihsan Anabtawi, dyrektor do spraw marketingu Microsoft w Zjednoczonych Emiratach Arabskich skomentował plany korporacji i ujawnił wiele produktów, które mają ożywić wizję metawszechświata. Zdaniem Anabtawiego metaverse to nowe narzędzie, które należy traktować jako naturalne zjawisko i uzupełnienie obecnie znanego Internetu:

Powinniśmy postrzegać metaverse jako kolejny krok w ewolucji Internetu, który rozpoczął się jako Internet danych w latach 90. i 2000, Internet ludzi w latach 2010, a obecnie jest Internetem rzeczy.

Firma buduje most między światem fizycznym i cyfrowym m.in. przez Microsoft Cloud, Teams, technologie rzeczywistości mieszanej i zapewnia, że nie nazywa tego przedsięwzięcia krótkoterminową inwestycją:

To nie jest krótkoterminowa inwestycja. To przyniesienie pełnej mocy naszej pracy w kilku obszarach, aby umożliwić przyszłość obliczeń w metaverse dla biznesu i konsumentów.

Metaverse jako kolejny krok w ewolucji Internetu

Ihsan Anabtawi powiedział, że firma Microsoft widzi metaverse poprzez trzy filary: obecność, połączenie, nawet gdy nie jesteśmy w tej samej przestrzeni oraz budowanie połączeń w świecie hybrydowym. Szef marketingu Microsoft w ZEA twierdzi, że metaverse odgrywa ważną rolę w cyfrowej transformacji regionu, m.in. wzmacniając pozycję pracowników, angażując klientów, optymalizując operacje i przekształcając modele biznesowe. Jego zdaniem, nowa technologia ukształtuje każdą branżę, od produkcji przez transport aż po opiekę zdrowotną.

Microsoft od dawna jest aktywnym uczestnikiem branży metaverse. Ostatnio korporacja ogłosiła, że będzie zwiększać swoje wysiłki w tej branży. Meta, Microsoft, Nvidia, Unity, Sony i 30 innych firm połączyło siły w ramach Metaworld Standards Forum, z zamiarem stworzenia infrastruktury dla interoperacyjnego metaverse. Jednym z celów forum jest zapewnienie, że żadna pojedyncza firma nie zdominuje rozwoju świata metaverse w taki sam sposób, w jaki rozwój Internetu był uprzednio zdominowany przez paru graczy.

Microsoft i metaversereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.