Binance otrzymała zgodę na prowadzenie działalności w Kazachstanie | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymała zgodę na prowadzenie działalności w Kazachstanie

Redakcja
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Binance otrzymał zgodę na prowadzenie platformy aktywów cyfrowych i świadczenie usług powierniczych w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Astanie (AIFC).


Pozwolenie zostało wydane przez Komitet Regulacyjny MFCA ds. usług finansowych. Binance zakończy wkrótce pełny proces aplikacji o licencję.

Wówczas giełda będzie mogła świadczyć swoje usługi jako operator platformy aktywów cyfrowych i dostawca usług powierniczych dla MFCA. CEO platformy – Changpeng Zhao, skomentował najnowszy kamień milowy w następujący sposób:

Ten ruch dodatkowo pokazuje zaangażowanie Binance w bycie giełdą zorientowaną na zgodność z przepisami oraz dostarczanie produktów i usług w bezpiecznym i dobrze uregulowanym środowisku na całym świecie.

Pierwszy Soulbound Token na BNB Chain

Niedawno największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła też, że jest w pełni gotowa do emisji Binance Account Bound (BAB), pierwszego w historii tokena Soulbound (SBT) zbudowanego na BNB Smart Chain. BAB zostanie wprowadzony początkowo jako projekt pilotażowy i będzie dostępny tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Będzie to funkcja opt-in, która pozwoli tylko zweryfikowanym użytkownikom na wybijanie BAB bezpośrednio na portfelach podczas korzystania z platformy.

BAB jest zasadniczo wprowadzony, aby funkcjonować jako identyfikator dla Binance. Może być również wykorzystywany przez protokoły stron trzecich w celu potwierdzenia tokenów BAB dla niezliczonych działań, takich jak unikanie botów, zrzucanie NFT i DAO używające go do tzw. głosowania quadratic.

Jest to token niezbywalny i niefinansowy. W ogłoszeniu zauważono, że „zbywalność” może nie być w najlepszym interesie decentralizacji. Może być problematyczna w odniesieniu do dystrybucji władzy zarządzania.

Stąd BAB różni się od tradycyjnych aktywów, takich jak BitcoinEthereum, które reprezentują wartość.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.