Kazachstan przetestuje BNB Chain pod kątem CBDC | Wiadomości | CrypS.

Kazachstan przetestuje BNB Chain pod kątem CBDC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełd

Narodowy Bank Kazachstanu (NBK) przetestuje BNB Chain w celu wprowadzenia krajowej waluty cyfrowej – CBDC.


Na początku października Binance uzyskał w Kazachstanie licencję na prowadzenie platformy aktywów cyfrowych i świadczenie usług powierniczych w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Astanie. Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy stwierdził:

Ale nie poprzestaliśmy na tym. Od tego czasu zespół spotkał się z pierwszym wiceprezesem NBK Berikiem Sholpankulovem i szefem Centrum Płatności i Technologii Binurem Zhalenovem.

Według niego poruszono temat testowania integracji cyfrowego tenge z BNB Chain. Zhao nie ujawnił dalszych szczegółów. Rzecznik Binance powiedział w komentarzu dla The Block, że trwają rozmowy na temat konkretnych opcji korzystania z sieci.

NBK rozpoczął badanie możliwości wdrożenia CBDC w 2020 r. W grudniu 2021 roku regulator poinformował o pierwszych wynikach pilotażowego projektu cyfrowego tenge.

Przypomnijmy, że w październiku niższa izba parlamentu Kazachstanu zatwierdziła w pierwszym czytaniu pięć projektów ustaw dotyczących regulacji kryptowalut i górnictwa.

Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełdreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.