Binance uruchamia usługę Binance Oracle | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchamia usługę Binance Oracle

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance przejmuje FTX

Giełda kryptowalut Binance uruchamia usługę Binance Oracle, która będzie agregować dane offline potrzebne aplikacjom, w tym również tym z sektora zdecentralizowanych finansów.


Binance Oracle wykorzysta “podpisy threshold”, rodzaj narzędzia kryptograficznego, które jest potrzebne do bezpiecznego podpisywania danych zasilających w aplikacjach blockchain. Ten mechanizm kryptograficzny zapewnia, że w strumieniach danych nie ma pojedynczego punktu awarii.

Ekosystem BNB Chain będzie pierwszym blockchainem wykorzystującym Binance Oracle. Do tej pory ponad dziesięć projektów BNB Chain zostało już zintegrowanych z wyrocznią. W przyszłości z usługą ma współpracować ponad 1400 zdecentralizowanych aplikacji w sieci BNB i ich partnerów z ekosystemu Web3. Dyrektor inwestycyjny BNB Chain, Gwendolyn Regina powiedziała:

Binance Oracle zaoferuje członkom Web3 stabilną, niezawodną i wydajną sieć z kompleksowymi funkcjami dokładności i dostępności.

Przypomnijmy, że wyrocznie blockchain to technologia, która umożliwia wyodrębnienie kluczowych informacji ze źródła danych i bezpieczne przesłanie ich do jednego lub więcej inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty, które żądają i otrzymują te dane, mogą następnie wykorzystać je do wykonywania swoich funkcji.

Uruchomienie usługi Binance Oracle przełamałoby duopol na rynku kryptowalut stanowiony przez sieci wyroczni Chainlink i Band Protocol, które zgromadziły około 700 000 aktywnych użytkowników różnych blockchainów.

W zeszłym miesiącu międzynarodowy system płatniczy SWIFT zawarł umowę z dostawcą wyroczni Chainlink, aby przetestować dowód koncepcji (PoC) dla płatności cross-blockchain.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.