Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 27.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 27 marca 2024 r.


Spis treści:


Giełda KuCoin oskarżona o wypranie miliardów dolarów

Coś za spokojnie było w ostatnim czasie, jeśli chodzi o ataki amerykańskich organów nadzorczych na branżę kryptowalut. Sytuacja jednak znów wraca na stare tory, bowiem wczoraj informowaliśmy Was o tym, że SEC pomaga się miliardowej kary dla Ripple, a następnie do mediów napłynęły informacje, że giełda KuCoin jest oskarżona przez CFTC o pomoc w wypraniu kilku miliardów dolarów i nie wdrożenie odpowiednich środków walki z tego typu działaniami. Sprawę skomentował CEO CryptoQuant, który uspokaja klientów oskarżonej platformy, że wszystko jest w porządku z jej działaniem. Jednakże nie można już tego samego powiedzieć o kursie jej natywnego tokena. Ponadto odnotowano spory wolumen wypłat z giełdy.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut z poważnymi zarzutami. Kurs jej tokena traci 15% w 24h

Sojusz Sztucznej Superinteligencji – trzech gigantów planuje fuzję

Szykuje nam się wielka kooperacja trzech kluczowych projektów z sektora kryptowalut powiązanych z rozwojem AI. Jak przekazał Bloomberg, Fetch.ai (FET), Ocean Protocol (OCEAN) i SingularityNET (AGIX) planują połączyć swoje tokeny w jeden o płynnej kapitalizacji rynkowej 7,5 miliarda dolarów.

Czytaj więcej: Trzy potężne projekty AI planują fuzję. Kursy ich tokenów wystrzeliły do góry

Kurs Shiba Inu skoczył po dzisiejszych słowach Vitalika Buterina

Możecie tego nie wiedzieć, ale Vitalik Buterin nie za specjalnie lubi memiczne kryptowaluty i wielokrotnie pozbywał się ich, po tym jak były mu one wysyłane na jego adres portfela w celach promocyjnych. Jednakże dziś podzielił się historią, jak topowy memecoin pozytywnie go zaskoczył i jeszcze przysłużył się ludziom w ważnej sprawie.

Czytaj więcej: Ten memecoin znacznie przekroczył moje oczekiwania”. Vitalik Buterin dzieli się pozytywną historią

Hossa na altcoinach dopiero się zacznie – prognozuje van de Poppe

Jeden z najbardziej znanych analityków z rynku kryptowalut ma dobrą wiadomość dla osób inwestujących w altcoiny. Jak wskazał, najgorsze jest już za nami. Jego prognoza dot. tego, że niebawem alternatywne cyfrowe aktywa zaczną notować większe wzrosty niż bitcoin, wynika również z tego, co można zaobserwować w przypadku produktów inwestycyjnych skupionych na takich projektach, jak Cardano czy Solana.

Czytaj więcej: Sezon na altcoiny dopiero się zacznie – przekonuje Michael van de Poppe

Jak generować dochód pasywny z HODLowanych kryptowalut? Binance ma odpowiedź

HODLing cyfrowych aktywów nie musi się ograniczać jedynie do bezczynnej stagnacji naszych cyfrowych aktywów w portfelach w oczekiwaniu na wzrosty. Dzięki programowi Binance Earn te same środki mogą w międzyczasie generować dla nas dodatkowy dochód pasywny na wiele sposobów i co najlepsze, nie wiąże się to z żadnym ryzykiem inwestycyjnym.

Czytaj więcej: HODLujesz kryptowaluty? Generuj dochód pasywny dzięki programowi Binance Earn

Grok od xAI wyśmiał decyzje Elona Muska. Chatbot przejdzie ważną aktualizację

Zapewne większość z Was zdążyła zauważyć, że w ostatnich miesiącach sztuczna inteligencja zaczęła być “na cenzurowanym”. ChatGPT nie odpowiada już tak chętnie na wszystkie zadawane pytania, a narzędzia typu Midjourney nie jest chętne, by generować grafiki z ważnymi postaciami (np. prezydent USA). Elon Musk, który od lat opowiada się za wolnością słowa, pozwolił, by do chatbota jego firmy xAI – Groka – dodać nowy tryb, który żartuje sobie z danych osób. Na pierwszy ogień poszedł sam CEO Tesli i sztuczna inteligencja obśmiała kilka życiowych wyborów miliardera. Co by nie mówić, nie tylko AI śmieszkuje sobie w tym temacie.

Czytaj więcej: Elon Musk został wyśmiany przez własną AI. Grok doświadczy ważnej zmiany

W ciągu 6 miesięcy instytucje wpompowały w bitcoina 86 mld USD

CEO CryptoQuant wskazuje dowód na to, że obecny cykl byka na rynku BTC diametralnie różni się od tego, z czym mieliśmy do czynienia w przeszłości. Zwrócono uwagę na potężny wkład inwestorów instytucjonalnych w to, jak wysoko kurs króla kryptowalut wzniósł się w ostatnich tygodniach. Obecnie coraz częściej dochodzi do sytuacji, że popyt zakupowy na bitcoina wydaje się przewyższać podaż jego sprzedaży przez górników.

Czytaj więcej: Ta hossa jest zupełnie inna niż poprzednie. CEO CryptoQuant wyjaśnia, dlaczego

Kursy kryptowalut 27.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.