Elon Musk został wyśmiany przez własną AI. Grok doświadczy ważnej zmiany | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk został wyśmiany przez własną AI. Grok doświadczy ważnej zmiany

Karolina Kropopek
Elon Musk AI

Znany przedsiębiorca stojący na czele firm tj. Tesla czy SpaceX, a także nowy właściciel dawnego Twittera (obecnej platformy X) ogłosił ważną aktualizację związaną z chatbotem bazującym na sztucznej inteligencji (AI), widniejącym pod nazwą Grok.


  • Najnowsza funkcja pozwala, aby Grok naśmiewał się nawet ze swojego twórcy Elona Muska,
  • Opcja ta została przetestowana m.in. przez założyciela CryptoQuant, który udostępnił wynik w komentarzu pod postem właściciela platformy X.

Elon Musk wyśmiany przez własne AI

Dyrektor generalny Tesli oraz kilku innych przedsiębiorstw zażartował, że do Groka została dodana nowa funkcja. Zarówno on, jak i pozostała część zespołu dołączyli do wspomnianego chatbota dwie emotikony „rofl” (buźki wybuchające śmiechem).

Narzędzie chcące konkurować z popularnym ChatGPT od firmy OpenAI zostało docenione przez założyciela oraz dyrektora generalnego platformy CryptoQuant – Ki Young Ju. Ten z kolei uznał, że w przeciwieństwie do swojego rywala, Grok jest w stanie zlinczować swojego twórcę. To dowodzi, iż jest to wolna od cenzury sztuczna inteligencja.

Ki Young Ju udostępnił zrzut ekranu, na którym pokazał, o co poprosił wspomnianego chatbota, a on wykonał jego polecenie. Następnie to samo zlecił dla ChatGPT, jednak ten wskazał jedynie na liczne osiągnięcia Elona Muska.

Grok natomiast oprócz pochwały dotyczącej samochodów elektrycznych, rakiet wielokrotnego użytku, czy planu związanego z kolonizacją Marsa, zażartował z tego, iż CEO Tesli nazwał swojego syna „X Æ A-12”. Według chatbota brzmi to bardziej jak hasło do ściśle tajnej bazy danych niż ludzkie imię. Następnie zasugerował, że Elon Musk mógł wybrać bardziej przyziemne imię dla dziecka tj. Steve, czy Karen.

Poważna aktualizacja Grok na horyzoncie

Odkładając żarty na bok, Elon Musk zapowiedział w innym poście, iż jeszcze w tym tygodniu zespół X udostępni Groka wszystkim abonentom premium na X, a nie tylko Premium+, jak to było dotychczas.

Z komentarzy, jakie pojawiły się pod tym wpisem, wynika jednak, że obecnie używanie wspomnianego chatbota jest ograniczone nie ze względu na rodzaj poziomu subskrypcji, ale raczej na poziomie terytorialnym.

Przykładowo w Niemczech użytkownicy Premium+ nie będą mieli dostępu do Groka. Elon Musk nie odpowiedział na tę uwagę.

Elon Musk AIreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.