Sezon na altcoiny dopiero się zacznie - przekonuje Michael van de Poppe | Wiadomości | CrypS.

Sezon na altcoiny dopiero się zacznie – przekonuje Michael van de Poppe

Jacek Walewski
Van de Poppe

Analityk kryptowalut Michaël van de Poppe ma dla Was dobre wieści. Jego zdaniem hossa dopiero się rozkręca. Uważa, że w jej trakcie całkowita kapitalizacja rynkowa altcoinów wyniesie blisko 1 bilion USD.


  • Znany analityk jest zdania, że zbliżamy się do sezonu na altcoiny.
  • Wskazuje na to, że inwestorzy mogą przerzucić swój kapitał z nudnego, konsolidującego bitcoina na alternatywne kryptowaluty.

Michael van de Poppe prognozuje sezon na altcoiny

Michael van de Poppe postanowił wskazać palcem inwestorom ciekawe zjawisko – niedawny spadek kapitalizacji rynku altcoinów, który uznał jednak za „bardzo zdrowy” i który „prawdopodobnie” jest początkiem wzrostów.

Skąd takie wnioski? Po pierwsze jego zdaniem rynek altcoinów wyrysował na wykresie dno. Poszczególne „alty” też najgorsze mają mieć już za sobą.

(…) patrząc na tygodniowe świece na rynkach [altcoinów], wydaje się, że większości [z nich] zaliczyło już najniższe swoje poziomy

– napisał.

Jego zdaniem całkowita kapitalizacja rynkowa altcoinów ma osiągnąć w tym cyklu poziom prawie 1 bilion USD. Dziś to, dodajmy, „tylko” około 750 milionów USD.

Van de Poppe dodał, że alternatywne kryptowaluty mogą wykorzystać konsolidację bitcoina. Rynek poszuka po prostu inne aktywa i przerzuci kapitał na „alty”.

Szersze dane

Wszystko zgrywa się z innymi danymi. W zeszłym tygodniu produkty inwestycyjne powiązane z kryptowalutami zarejestrowały wypływy na poziomie aż 942 milionów USD.

Jednocześnie wolumen obrotu produktami będącymi przedmiotem obrotu giełdowego (ETP) w ciągu ostatniego tygodnia utrzymywał się na poziomie 28 miliardów USD, co stanowi dwie trzecie wolumenu odnotowanego w poprzednim tygodniu.

CoinShares’ Digital Asset Fund Flows wskazuje też na to, że produkty inwestycyjne skoncentrowane na bitcoinie odnotowały wypływy w wysokości 904 milionów USD, podczas gdy produkty skoncentrowane na Ethereum wypłaty w wysokości 34,2 miliona USD.

Odpowiedniki tych produktów powiązane z Solaną i Cardano zarejestrowały wypływ odpowiednio o 5,6 miliona USD i 3,7 miliona USD, z kolei produkty wieloaktywowe – 7,3 miliona USD.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 69 900 USD, co przekłada się na spadek ceny o 1% od wczoraj. Ether potaniał o 2%, czyli do 2572 USD,

Van de Poppereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.