Ta hossa jest zupełnie inna niż poprzednie. CEO CryptoQuant wyjaśnia, dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Ta hossa jest zupełnie inna niż poprzednie. CEO CryptoQuant wyjaśnia, dlaczego

Karolina Kropopek
bitcoin

Obecny cykl na bitcoinie (BTC) różni się od pozostałych. Założyciel oraz dyrektor platformy analitycznej CryptoQuant – Ki Young Ju – przedstawił jeden kluczowy powód.


  • Głównym powodem odróżniającym obecną hossę na BTC, jest ogromny napływ środków ze strony inwestorów instytucjonalnych,
  • Aktualnie kurs bitcoina porusza się w okolicy 69 tys. dol. Cena tej kryptowaluty doznała ponad 1% korekty w ciągu ostatniej doby.

Ten czynnik wyróżnia obecną hossę na tle innych

Ki Young Ju poinformował swoich obserwatorów na platformie X o tym, że poziom zaangażowania w BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych znacznie wzrósł. Uznał on, iż ten jest bezprecedensowy, o czym świadczą napływy 86 mld dol. z ich strony odnotowane tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy. 

Co więcej, dane od CryptoQuant ujawniają eksplozję zrealizowanej wartości bitcoina w przypadku krótkoterminowych wielorybów lub wartość BTC po cenie, jaką ostatnio dokonano w ramach transakcji w łańcuchu, podzieloną przez liczbę bitcoinów w grupie. To wskazuje na ogromną nową obecność pieniędzy od inwestorów instytucjonalnych.

Ten cykl jest inny. Fundusze instytucjonalne o wartości 86 miliardów dolarów weszły na rynek bitcoin w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

-zaznaczył Ki Young Ju.

Presja sprzedaży spada, popyt rośnie

CEO CryptoQuant zauważył ponadto, że popyt zakupowy na bitcoina wydaje się przewyższać podaż sprzedaży. Sygnalizuje to wskaźnik płynnych zapasów, który osiąga najniższy poziom w historii.

Wskaźnik zapasów płynów osiągnął najniższy poziom w historii. Płynność strony sprzedającej jest obecnie znacznie niższa niż poziomy historyczne w stosunku do popytu.

– wyjaśnił Ki Young Ju.

W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 69 tys. dol. Choć w ciągu dzisiejszej sesji handlowej BTC ponownie odzyskał utracony poziom 70 tys. dol., kurs tej kryptowaluty nieznacznie spadł poniżej wspomnianej linii. W zakresie dobowym potaniała ona o ponad 1%. Przy aktualnej cenie od ATH z 14 marca br. dzieli ją około 6,4%.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.