Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 26.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 października


Spis treści:


Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD

Bitcoin przełamał poziom 20 tysięcy dolarów po dłuższym okresie wyjątkowo niskiej zmienności. Cena pierwotnej kryptowaluty osiągnęła maksymalny poziom 20 662 dolarów w parze BTC/USDT na giełdzie Binance. Tradycyjnie wzrost bitcoina ożywił resztę rynku. Oto jak wygląda pierwsza dziesiątka największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD

top 10 krypto

Bloomberg Businessweek poświęca cały tytuł kryptowalutom

25 października prestiżowy magazyn Bloomberg Businessweek opublikował obszerny artykuł opisujący rynek kryptowalut. Materiał o objętości 40 000 znaków zajął całość wydania, co stanowi drugi przypadek w historii publikacji, kiedy koncentruje się ona na jednym temacie (poprzedni miał miejsce w 2015 roku i dotyczył programowania). Autor artykułu – Matt Levine przedstawił historię kryptowalut, opisał w zrozumiały sposób podstawowe zagadnienia oraz wypunktował wady i zalety cyfrowych aktywów. W swoim wydźwięku publikacja przemawia raczej na korzyść kryptowalut. –> źródło: Bloomberg


Elon Musk podobno przejmie Twittera w ciągu najbliższych trzech dni

Elon Musk podczas wideokonferencji z przedstawicielami banków współinwestujących transakcję przejęcia Twittera, obiecał, że zakup portalu społecznościowego zostanie sfinalizowany do 28 października. Banki udzielające finansowania dłużnego w wysokości 13 mld dolarów zakończyły przygotowanie ostatecznej umowy kredytowej. Są więc w trakcie podpisywania dokumentów – to ostatni krok przed faktycznym przekazaniem pieniędzy Muskowi.

Czytaj więcej: Elon Musk podobno przejmie Twittera w ciągu najbliższych trzech dni


Cash App dodaje wsparcie dla Ligtning Network

Użytkownicy aplikacji mobilnej Cash App firmy Block uzyskali możliwość wysyłania i odbierania bitcoinów za pośrednictwem sieci mikropłatności Lightning Network (LN). Cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny. Użytkownik musi jedynie wejść do aplikacji, otworzyć zakładkę money i wybrać bitcoin. Wygenerowany kod QR lub link pozwoli na dokonanie transakcji z dowolnym portfelem obsługującym LN.

Czytaj więcej: Cash App dodaje wsparcie dla Ligtning Network


L’Oréal i Meta uruchamiają akcelerator startowy Metaverse

L’Oréal, Meta i francuska szkoła biznesu HEC Paris uruchamiają program akceleracji startupów poświęcony kreatywności w świecie metaverse. Program ma wspierać minimum 5 startupów specjalizujących się w produkcji 3D, rozszerzonej rzeczywistości (AR), wirtualnej rzeczywistości (VR), rzeczywistości mieszanej, tworzeniu awatarów i w innych tematach związanych ze światem metaverse i Web3.

Aplikacje zostaną zamknięte 20 listopada 2022 roku. Jury wybierze startupy w grudniu. Program będzie trwał od stycznia do czerwca 2023 roku. Akcelerator ma działać w paryskich biurach Meta.

Czytaj więcej: L’Oréal i Meta uruchamiają akcelerator startowy Metaverse


Brytyjscy prawodawcy głosują za uznaniem kryptowalut za instrumenty finansowe

25 października brytyjscy prawodawcy głosowali za dodaniem kryptowalut do zakresu działań, które mają być regulowane przez ustawę o usługach i rynkach finansowych. Zdaniem parlamentarzysty Andrewa Griffitha, włączenie kryptowalut w zakres projektu ustawy sprawi, że Skarb Państwa będzie wyposażony w możliwość podejmowania szybkich reakcji na rozwój sektora kryptowalut i w możliwość dostarczania regulacji w “zwinny” sposób. Przepisy mają jednak dość długą drogę do przebycia, zanim zostaną uchwalone. Dopiero po ostatecznym wejściu w życie, brytyjski departament skarbu zyska upoważnienie do egzekwowania regulacji na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Brytyjscy prawodawcy głosują za uznaniem kryptowalut za instrumenty finansowe


Bank centralny Singapuru proponuje ściślejszy nadzór nad branżą krypto

Monetary Authority of Singapore (MAS) przedstawił dwa dokumenty doradcze, które mają na celu zmniejszenie potencjalnych szkód konsumenckich wynikających ze zmienności rynku kryptowalut. MAS czeka na uwagi zainteresowanych stron do 21 grudnia. –> źródło: Decrypt


Mołdawia zakazuje kopania kryptowalut

Mołdawska Komisja ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wprowadziła szereg środków mających na celu oszczędzanie energii elektrycznej w czasach kryzysu. Jedna z pozycji dotyka sektora wydobycia kryptowalut. –> źródło: ForkLog


Western Union rejestruje znaki towarowe związane z kryptowalutami

Western Union zarejestrował znaki towarowe mogące wskazywać, że spółka zamierza wejść na rynek kryptowalut, uruchamiając platformę do wymiany cyfrowych aktywów oraz własny token.


Przewodniczący CFTC powtarza: Bitcoin i Ether są towarami, a nie papierami wartościowymi

Spór o władzę między Komisją Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) a Komisją Handlu Towarami Futures (CFTC) w sprawie nadzoru regulacyjnego nad rynkiem kryptowalut nadal dezorientuje inwestorów co do tego, których zasad należy przestrzegać. Przewodniczący CFTC Rostin Behnam powtórzył jednak, że Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) są towarami, a nie papierami wartościowymi. –> źródło: CryptoPotato

sytuacja na rynku kryptowalut 26.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.