Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD

Maciej Żerelik
rynek byka hossa

Bitcoin przełamał poziom 20 tysięcy dolarów po dłuższym okresie wyjątkowo niskiej zmienności. Cena pierwotnej kryptowaluty osiągnęła maksymalny poziom 20 662 dolarów w parze BTC/USDT na giełdzie Binance.


Tradycyjnie wzrost bitcoina ożywił resztę rynku. Tak wygląda pierwsza dziesiątka największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

top 10 krypto

Arcane Research zwiastowało wzrost już dzień wcześniej

W przeddzień przetestowania psychologicznej bariery, 30-dniowy indeks zmienności bitcoina zbliżył się do sześcioletniego minimum. Analitycy Arcane Research ostrzegli, że uczestnicy rynku powinni przygotować się na silny ruch.

Naukowcy zaobserwowali podobnie niskie wahania cen cyfrowego złota w 2018, 2019 i 2020 roku. W tym czasie po każdym okresie skrajnie niskiej zmienności następowało silne odbicie kursu.

Latem 2020 roku zmienność osiągnęła wartości porównywalne z obecnymi. Bitcoin utrzymywał się na niskich poziomach przez cztery dni, zanim cena wybuchła w górę.

30-dniowa zmienność indeksu Nasdaq wyniosła 2,1%, S&P 1,9%, a bitcoina 1,4%. W chwili pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 1,04 biliona dolarów.

rynek byka hossareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.