Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina powraca powyżej 20 000 USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rynek byka hossa

Bitcoin przełamał poziom 20 tysięcy dolarów po dłuższym okresie wyjątkowo niskiej zmienności. Cena pierwotnej kryptowaluty osiągnęła maksymalny poziom 20 662 dolarów w parze BTC/USDT na giełdzie Binance.


Tradycyjnie wzrost bitcoina ożywił resztę rynku. Tak wygląda pierwsza dziesiątka największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

top 10 krypto

Arcane Research zwiastowało wzrost już dzień wcześniej

W przeddzień przetestowania psychologicznej bariery, 30-dniowy indeks zmienności bitcoina zbliżył się do sześcioletniego minimum. Analitycy Arcane Research ostrzegli, że uczestnicy rynku powinni przygotować się na silny ruch.

Naukowcy zaobserwowali podobnie niskie wahania cen cyfrowego złota w 2018, 2019 i 2020 roku. W tym czasie po każdym okresie skrajnie niskiej zmienności następowało silne odbicie kursu.

Latem 2020 roku zmienność osiągnęła wartości porównywalne z obecnymi. Bitcoin utrzymywał się na niskich poziomach przez cztery dni, zanim cena wybuchła w górę.

30-dniowa zmienność indeksu Nasdaq wyniosła 2,1%, S&P 1,9%, a bitcoina 1,4%. W chwili pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 1,04 biliona dolarów.

rynek byka hossareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.