Elon Musk podobno przejmie Twittera w ciągu najbliższych trzech dni | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk podobno przejmie Twittera w ciągu najbliższych trzech dni

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

Elon Musk podczas wideokonferencji z przedstawicielami banków współinwestujących transakcję przejęcia Twittera, obiecał, że zakup portalu społecznościowego zostanie sfinalizowany do 28 października. Takie informacje podaje Bloomberg powołując się na źródła.


Według nich, banki udzielające finansowania dłużnego w wysokości 13 mld dolarów zakończyły przygotowanie ostatecznej umowy kredytowej. Są więc w trakcie podpisywania dokumentów – to ostatni krok przed faktycznym przekazaniem pieniędzy Muskowi.

Według agencji, grupa banków pod przewodnictwem Morgan Stanley miała otrzymać powiadomienie o udzieleniu pożyczki w dniu 25 października. Pieniądze trafią na konto depozytowe 27 października.

Historia transakcji zakupu Twittera

Na początku kwietnia Musk stał się największym udziałowcem Twittera po zakupie pakietu 9,2% akcji za 2,89 mld dolarów.

14 kwietnia zaproponował kupno portalu społecznościowego za ponad 43 mld dolarów, ale zarząd firmy zareagował negatywnie. Później jednak zrewidował swoje stanowisko, zatwierdzając transakcję wartą 44 mld USD.

W maju miliarder wskazał w zgłoszeniu do SEC, że giełda Binance przekazała mu 500 mln dolarów na zakup Twittera. 25 października Changpeng Zhao, szef platformy, potwierdził zamiar sfinansowania transakcji.

Z kolei 13 maja szef Tesli ogłosił wstrzymanie zakupu Twittera po tym, jak w mediach pojawiły się informacje o przeszacowaniu danych dotyczących liczby odbiorców platformy. Oskarżył też algorytmy portalu społecznościowego o manipulowanie jego użytkownikami.

Udziałowcy Twittera pozwali Muska za “chaotyczny proces” przejęcia firmy. Sama spółka również pozwała miliardera, domagając się od niego wypełnienia zobowiązań i dokończenia zakupu.

Biznesmen w dniu 29 lipca złożył pozew wzajemny. Jednocześnie powiedział, że jest gotów zamknąć transakcję na pierwotnych warunkach, jeśli Twitter ujawni metodę próbkowania 100 kont i sposób potwierdzania ich autentyczności.

Na początku sierpnia prawnicy Twittera wystosowali wezwanie do jednostki Binance w sprawie finansowania przez nią przejęcia sieci społecznościowej. Wezwania otrzymali również doradcy finansowi, inwestorzy i potencjalni wierzyciele Muska.

4 października wyszło na jaw, że przedsiębiorca postanowił wznowić przejęcie portalu społecznościowego na pierwotnych warunkach – po 54,2 dolara za akcję.

Następnie sąd przychylił się do wniosku Muska o zawieszenie postępowania w sprawie pozwu Twittera. W dokumencie stwierdzono, że transakcja może zostać zawarta do 28 października.

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.