Brytyjscy prawodawcy chcą uregulować kryptowaluty

Brytyjscy prawodawcy głosują za uznaniem kryptowalut za regulowane instrumenty finansowe

Anna Sutowicz
Naloty na bitomaty w UK

Wczoraj brytyjscy prawodawcy głosowali za dodaniem kryptowalut do zakresu działań, które mają być regulowane przez ustawę o usługach i rynkach finansowych.


Izba Gmin, niższa izba parlamentu, zebrała się 25 października na czytanie propozycji ustawy o usługach i rynkach finansowych, szeroko obejmującej strategię gospodarczą Wielkiej Brytanii po Brexicie. Ustawodawcy rozpatrzyli listę proponowanych poprawek do ustawy, w tym jedną przedstawioną przez parlamentarzystę Andrewa Griffitha. Zaproponował, by włączyć aktywa kryptowalutowe do zakresu regulowanych usług finansowych w kraju.

Jeszcze zanim ustawodawcy zagłosowali Griffith powiedział:

Istotą tutaj jest traktowanie ich [kryptowalut] jak innych form aktywów finansowych i nie preferowanie ich, ale także wprowadzenie ich po raz pierwszy w zakres regulacji.

Skarb będzie konsultował swoje podejście z branżą i zainteresowanymi stronami przed użyciem uprawnień, aby zapewnić, że ramy odzwierciedlają wyjątkowe korzyści i ryzyko związane z działalnością kryptowalutową.

Wielka Brytania reguluje kryptowaluty

Propozycja Andrewa Griffitha uzyskała aprobatę izby niższej po drugim czytaniu. W związku z tym, kryptowaluty wraz z stablecoinami płatniczymi będą podlegać tym samym przepisom regulacyjnym, co inne aktywa finansowe zawarte w ustawie o usługach i rynkach finansowych z 2022 roku. Zdaniem Griffitha, włączenie kryptowalut w zakres projektu ustawy spowoduje, że Skarb Państwa będzie wyposażony w możliwość podejmowania szybkich reakcji na rozwój sektora kryptowalut i dostarczania regulacji w zwinny sposób.

Kiedy UK ureguluje kryptowluty?

Przepisy mają jednak dość długą drogę do przebycia, zanim zostaną uchwalone. Ustawa musi przejść przez Izbę Lordów, wyższą izbę parlamentu, zanim poprawki zostaną ostatecznie rozpatrzone. Po czym może nastąpić zatwierdzenie królewskie przez króla Karola III. Dopiero po ostatecznym wejściu w życie, brytyjski departament skarbu zyska upoważnienie do egzekwowania regulacji na rynku kryptowalut.

Naloty na bitomaty w UKreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.