Cash App dodaje wsparcie dla Ligtning Network | Wiadomości | CrypS.

Cash App dodaje wsparcie dla Ligtning Network

Redakcja
lightning network bitcoin

Użytkownicy aplikacji mobilnej Cash App firmy Block uzyskali możliwość wysyłania i odbierania bitcoinów za pośrednictwem sieci mikropłatności Lightning Network (LN).


Szef rozwoju produktu, Michael Rihani, pokazał, jak prosty jest cały proces. Użytkownik musi jedynie wejść do aplikacji, otworzyć zakładkę money i wybrać bitcoin. Wygenerowany kod QR lub link pozwoli na dokonanie transakcji z dowolnym portfelem obsługującym LN.

Opcja dostępna jest w najnowszej wersji aplikacji na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. Jako pierwsi z możliwości LN skorzystają mieszkańcy USA, z wyłączeniem stanu Nowy Jork.

Inne krypto inicjatywy firmy Block

W 2019 roku założyciel i CEO Block (wówczas Square) – Jack Dorsey powiedział, że to tylko kwestia czasu, kiedy LN zostanie zintegrowany z aplikacją. Dorsey jest znanym zwolennikiem bitcoina. Wielokrotnie powtarzał, że cyfrowe złoto stanie się “rodzimą walutą internetu”.

W październiku 2020 roku Block ogłosił zakup bitcoina za 50 milionów dolarów. Następnie w czwartym kwartale firma zainwestowała kolejne 170 milionów dolarów w pierwotną kryptowalutę.

W czerwcu 2021 roku Dorsey, ówczesny szef Twittera, dopuścił integrację LN z serwisem społecznościowym lub finansowanym przez niego projektem BlueSky. Na dzień dzisiejszy LN ma pojemność ponad 5000 BTC i jest obsługiwana przez prawie 17 000 węzłów.

lightning network bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.