Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.09.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 25.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 września 2023 roku.


Spis treści:


Huobi (HTX) okradzione na kilka prawie 8 mln dolarów

W trakcie minionego weekendu doszło do naruszenia środków bezpieczeństwa topowej platformy do handlu kryptowalutami HTX (czyli Huobi po rebrandingu), w wyniku czego wyprowadzono z niej 5 tys. etherów o łącznej wartości 7,9 mln dolarów. Jak przekazał współpracujący z giełdą Justin Sun, pokryje ona wszystkie straty, a pozostałe aktywa użytkowników pozostają w pełni bezpieczne. Ciekawe jest to, że już udało się namierzyć sprawcę tego exploita i wysłać do niego wiadomość z propozycją nie do odrzucenia.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut okradziona na tysiące ETH. Ustalono tożsamość sprawcy

Przed końcem września na rynku altcoinów może jeszcze sporo się wydarzyć

Informacja o tym, że amerykański bank centralny pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie w przedziale 5,25-5,50% nie wpłynęła zbytnio na rynek kryptowalut. Co przyniesie nowy tydzień oraz jakie wydarzenia warto mieć na oku?

Czytaj więcej: Te altcoiny zaleją rynek jeszcze przed końcem września

Kontrakty terminowe szkodzą bitcoinowi – twierdzi znany analityk

Chociaż z giełd kryptowalut w ostatnim czasie odpłynęło naprawdę sporo BTC, zachowanie jego kursu nie wskazuje na to, by panował zwiększony popyt na tego typu aktywo. Znany analityk wyjaśnił teraz, dlaczego tak się dzieje i co hamuje bitcoina przed większymi wzrostami.

Czytaj więcej: Największy wróg bitcoina. Willy Woo wskazuje, dlaczego kurs BTC tak słabo rośnie

Twórcy JPEX zniknęli. Do akcji wkracza Interpol

Menadżerowie japońskiej giełdy JPEX zniknęli bez śladu, podczas gdy ich platforma doświadczyła silnego kryzysu płynności. Władze w Hongkongu otrzymały w ostatnich dniach ponad 2 tys. zgłoszeń od klientów, którzy twierdzą, że zostali oszukani. Pewne jest to, że im więcej takich sytuacji będzie miało miejsce na rynku kryptowalut, tym bardziej regulatorzy będą chcieli zacieśnić kontrolę nad tą branżą powołując się na zagrożenia dot. inwestorów.

Czytaj więcej: Pracownicy JPEX ścigani przez Interpol. Jedno z większych oszustw finansowych w Hongkongu

AI zastąpi korepetytorów. Bill Gates wyjaśnia jak i kiedy

Założyciel Microsoft wyjaśnił podczas swojego niedawnego wystąpienia, jak AI może usprawnić proces uczenia się czytania oraz pisania przez najmłodszych. To, czego nie potrafiły z pewnych względów zrobić komputery, teraz jednak stanie się wykonalne przez chatboty bazujące na technologii sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Bill Gates: Sztuczna inteligencja zacznie uczyć dzieci w ciągu 2 lat


Newsy z weekendu


Vitalik Buterin ma obawy przed wjazdem do pewnych krajów

Vitalik Buterin udzielił niedawno obszernego wywiadu, w którym poruszył wiele ciekawych tematów. Wspominał o swoim nomadycznym trybie życia oraz wyjaśnił, dlaczego woli unikać pewnych jurysdykcji w obawie o swoje bezpieczeństwo. Co więcej, wskazał również na różnicę między inwestorami z bogatych krajów a wschodzących gospodarek oraz podsumował dotychczasowe lata prac nad Ethereum.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin mówi o krajach, których unika, podsumowuje działanie Ethereum i wskazuje na wady CEXów

Stablecoin od Terry walczy o powrót do parytetu 1 dolara

Społeczność USTC, czyli niesławnego stablecoina od Terraform Labs, którego depeg w maju 2022 roku doprowadził do jednej z największych katastrof w historii rynku kryptowalut, walczy o to, by odzyskał on znów sztywne połączenie kursu z dolarem. W związku z tym przegłosowano decyzję, by zaprzestać mintu kolejnych tokenów oraz sukcesywnie zmniejszać ich podaż poprzez spalanie ich przez giełdy.

Czytaj więcej: Społeczność Terra Classic zagłosowała za ważną zmianą dot. stablecoina USTC

Teraz jest czas, by kupować bitcoina. Przekonuje doświadczona inwestorka

Katie Haun, założycielka i dyrektor generalna Haun Ventures, czyli funduszu venture capital wartego 1,5 miliarda dolarów, patrzy bardzo optymistycznie na przyszłość bitcoina i całego sektora kryptowalut. Jej zdaniem teraz jest naprawdę dobry moment, by dokonywać inwestycji w tego typu aktywa, bowiem wszystkie znaki wskazują na to, że jesteśmy już u progu nowej hossy.

Czytaj więcej: Katie Haun, znana inwestorka venture capital, uważa, że teraz jest najlepszy moment na zakupy BTC

Za tydzień inwestorzy Ethereum mogą otrzymać ważną informację

W USA trwają starania o utworzenie ETF-a rynku spot bitcoina. W tle inwestorzy czekają jednak też na decyzję SEC dot. zgody na stworzenie ETF-a etheru. Kluczowa decyzja może zapaść za nieco ponad tydzień, bowiem już 2 października. W sytuacji, gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyda zielone światło dla tego typu instrumentów finansowych, na rynek ETH może napłynąć wiele miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Inwestorzy Ethereum już 3 października mogą otwierać szampany!

Coinbase przechowuje 1 milion bitcoinów

Firma analityczna Arkham dowiedziała się, że amerykańska giełda kryptowalut przechowuje w swoich portfelach prawie 1 milion bitcoinów, czyli ok. 5% wszystkich, które udało się wydobyć. W przeliczeniu na fiaty daje to wartość aż 25 miliardów USD. Część społeczności kryptowalut manifestowała, by jak najszybciej wypłacić te środki w obawie o ich bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Coinbase posiada blisko 1 mln BTC, czyli 25 mld USD

Kursy kryptowalut 25.09.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.