Coinbase posiada blisko 1 mln BTC, czyli 25 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Coinbase posiada blisko 1 mln BTC, czyli 25 mld USD

Bitcoin BTC Coinbase

Firma analityczna Arkham dowiedziała się właśnie, że amerykańska giełda kryptowalut Coinbase przechowuje w swoich portfelach prawie 1 milion bitcoinów, czyli ok. 5% wszystkich BTC, które powstały. W przeliczeniu na fiaty daje to 25 miliardów USD. 


Coinbase jest mega wielorybem

Według Arkham zasoby giełdy stanowią prawie 5% wszystkich istniejących bitcoinów. Coinbase posiada bowiem łącznie dokładnie 947 755 BTC. Według strony informacyjnej CoinGecko, obecnie podaż bitcoina w obiegu wynosi około 19 493 537 jednostek.

Arkham przyjrzało się giełdzie dokładniej. Zidentyfikowało 36 milionów adresów depozytowych przechowujących bitcoiny, które są używane przez giełdę (zapewne przez jej klientów). Największy zimny portfel Coinbase przechowuje około 10 000 BTC. Na podstawie raportów finansowych giełdy firma doszła jednak do wniosku, że ta posiada jeszcze więcej bitcoinów. Spora ich część nie została jednak jeszcze “oznakowana” i nie można ich zidentyfikować.

Jak zasugerowaliśmy powyżej, Coinbase posiada w swoich portfelach ponad 25 miliardów USD w BTC. Tyle że to głównie środki jej klientów. Sama spółka jest w posiadaniu jedynie około 10 000 bitcoinów, które są dziś warte około 200 milionów USD.

Co to oznacza dla rynku i klientów?

Jak na powyższe doniesienia zareagowali członkowie społeczności BTC? Zdaniem części to znak, by raczej zabrać BTC z Coinbase. Osoby te ostrzegały użytkowników giełdy, by nie czekali, aż ta może zacząć wstrzymywać wypłaty środków i już teraz zabrali swoje kryptowalutowe oszczędności z platformy.

Powyższe stanowisko jest jednak przesadzone. Coinbase jest jedną ze stabilniejszych firm na rynku. Do tego jest notowana na giełdzie, co powoduje, że jej działalność jest bardziej przejrzysta. Pomijamy oczywiście to, że trzymanie kryptowalut na giełdzie w ogóle nie jest dobrym posunięciem. O wiele rozsądniejsze jest deponowanie ich na zimnych portfelach, które stanowią najbezpieczniejszą formę hodlowania BTC.

Warto jeszcze pochylić się nad tym, jakie firmy posiadają teraz najwięcej BTC. Sporo bitcoinów nadal ma firma MicroStrategy zajmująca się analityką biznesową. Z danych z 1 sierpnia wynika, że firma posiadała wtedy aż 152 800 BTC o wartości ponad 4 miliardów USD w momencie pisania tego tekstu.

Bitcoin BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.