Katie Haun, znana inwestorka venture capital, uważa, że teraz jest najlepszy moment na zakupy BTC | Wiadomości | CrypS.

Katie Haun, znana inwestorka venture capital, uważa, że teraz jest najlepszy moment na zakupy BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Katie Haun inwestorka VC Bitcoin [BTC]

Katie Haun, inwestorka venture capital, jest optymistką. Uważa, że „to naprawdę dobry moment na inwestowanie” w cyfrowe aktywa. 


Katie Haun mówi kiedy, warto kupować bitcoiny

Katie Haun, założycielka i dyrektor generalna Haun Ventures, funduszu venture capital o wartości 1,5 miliarda USD skupionego na technologiach Web3, przemawiała na czwartkowej konferencji Techcrunch Disrupt.

Nim przejdziemy do jej wypowiedzi, warto przeanalizować jej CV. Haun była wcześniej komplementariuszem w Andreessen Horowitz, firmie venture capital z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Zasiadała także w zarządzie giełdy Coinbase. Do tego, zanim została inwestorką venture capital, przez dziesięć lat pracowała jako prokurator federalny w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

W czasie wspomnianej konferencji weszła na temat inwestowania w kryptowaluty. Jej zdaniem właśnie teraz jest dobry moment za zakupy.

Wiem, że to zabrzmi trochę dziwnie, ale uważam, że to naprawdę dobry czas na inwestowanie na tym rynku, w okresie spadków

– powiedziała.

Potem weszła na temat sukcesów sądowych kryptowalutowych firm w walce z SEC. Ponadto zauważyła, że rynkiem cyfrowych aktywów interesuje się już Kongres, a także najwięksi na świecie zarządzający aktywami. Nawet amerykański Urząd Skarbowy (IRS) wydał wytyczne dotyczące podatku od kryptowalut.

Wszystko to skłania Haun do myślenia, że jesteśmy niemal skazani na hossę. Do tego, podkreśliła, w sferze regulacji też wiele już się wyjaśnia.

Krytyka SEC

Przy tym wszystkim Haun skrytykowała jednak przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera za jego ataki na kryptowalutowe firmy.

Myślę, że SEC pod przewodnictwem [Gary’ego Genslera] naprawdę bardzo ekspansywnie spojrzała na swoją jurysdykcję

– wskazała.

Dodała, że “nie chodzi tylko o kryptowaluty, chodzi o sztuczną inteligencję, chodzi o klimat, chodzi o inne ważne kwestie polityczne dotyczące amerykańskiej gospodarki”.

Myślę, że to trochę niepokojące, ponieważ nasz system nie jest tak skonstruowany… I myślę, że dlatego zaczęliście widzieć, że niektórzy sędziowie federalni zaczynają mówić: „Chwileczkę, to jest o krok za daleko”

– ponownie weszła na temat tego, że amerykańskie sądy zaczynają stawać po stronie rynku, a nie urzędników.

Katie Haun inwestorka VCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.