Inwestorzy Ethereum już 3 października mogą otwierać szampany! | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy Ethereum już 3 października mogą otwierać szampany!

Jacek Walewski

W USA trwają starania o utworzenie ETF-a rynku spot bitcoina. W tle inwestorzy czekają jednak też na decyzję SEC dot. zgody na stworzenie ETF-a etheru. Kluczowa decyzja może zapaść za nieco ponad tydzień.


SEC zgodzi się na ETF-a etheru?

Zgodnie z harmonogramem prac SEC, Komisja już 3 października ma podjąć decyzję w sprawie utworzenia funduszu ETF (BTF) Valkyrie Bitcoin & Ether Strategy ETF (BTF) złożonego przez Valkyrie Investments.

Co może zrobić SEC? Może albo zaakceptować, albo odrzucić wniosek. Alternatywą pozostaje odroczenie terminu wydania decyzji. Niektórzy uważają jednak, że zatwierdzenie nastąpi już w październiku. Dziennikarze Bloomberga, powołujący się na źródła zaznajomione ze sprawą, twierdzą, że nie wierzą, by SEC zablokowała powstanie funduszu ETF Ethereum. Co ważne, chodzi i o ETF-y futures i rynku spot.

Już 9 października SEC ma zająć się też wnioskiem dot. funduszu ETF Bitwise Bitcoin & Ether Equal Wght (BITC). Kolejny w kolejce jest wniosek o stworzenie ETF Strategy Ether (ETHU) złożony przez Volatility Shares. Nim urzędnicy zajmą się 11 października.

W sumie na liście SEC znajduje się aż 16 zgłoszeń dot. ETF. Termin ośmiu z nich wyznaczono na 16 października 2023 r., trzech na 17 października 2023 r., jednego na 18 października 2023 r., a ostatniego na 30 października 2023 r.

Co się stanie, jeśli fundusz ETF zostanie zatwierdzony?

Oczywiście start ETF-ów byłby przełomem dla rynku. Instytucje mogłyby inwestować w ether (dokładnie w fundusze oparte na tej kryptowalucie), co oznaczałoby napływ na blockchainowy parkiet ogromnych ilości pieniędzy. Mogłoby to podnieść kapitalizacje etheru do takich poziomów jak bitcoina. Nie można wykluczyć, że ETH ostatecznie przeskoczyłoby całkowitą wartość wszystkich bitcoinów, które są w obiegu, i odebrało królowi koronę. Mielibyśmy wtedy do czynienia ze zmianą pewnych podstaw rynku kryptowalut.

Dziś za jeden ether należy zapłacić 1594 USD, co oznacza 2-procentową korektę w skali 7 dni i wzrost od wczoraj o niecały jeden procent.

Nastroje na rynku ETH nie są złe. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 44 (na 100).
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.