Topowa giełda kryptowalut okradziona na tysiące ETH. Ustalono tożsamość sprawcy | Wiadomości | CrypS.

Topowa giełda kryptowalut okradziona na tysiące ETH. Ustalono tożsamość sprawcy

Karolina Kropopek
exploit

W wyniku włamania platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami widniejąca pod nazwą HTX (dawniej Huobi Global, które niedawno przeszło rebranding) utraciła 5 tys. etherów (ETH) wartych łącznie blisko 8 mln dol.


Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie przez analityków z Blockchain Cyvers 24 września br. popularna giełda kryptowalut padła ofiarą ataku hakerskiego. 

Skradziono tysiące ETH

25 września br. jeden z czołowych inwestorów HTX a także założyciel projektu Tron – Justin Sun – potwierdził iż na platformie tej doszło do włamania. Wczesnym rankiem napisał on, że hakerowi udało się wyprowadzić 5 tys. monet ETH. 

Obok chiński przedsiębiorca zaznaczył że użytkownicy HTX nie mają powodów do niepokoju, ponieważ ich fundusze są bezpieczne, a giełda funkcjonuje normalnie. Co więcej, podkreślił on, iż ta pokryła również straty poniesione w wyniku ataku hakerskiego z własnej kieszeni, a także z powodzeniem rozwiązała wszystkie problemy związane ze wspomnianym incydentem. 

HTX zna tożsamość atakującego?

Wczoraj o godzinie 10 czasu UTC z gorącego portfela należącego do HTX wysłano ethery na nowy adres kryptograficzny, który nie posiadał wcześniejszej historii. Dziś natomiast oddzielny portfel należący do tej samej giełdy wystosował do atakującego wiadomość w języku chińskim, z której wynika, iż platforma wie, kim jest wspomniany haker. 

W komunikacie przesłanym do atakującego HTX poprosiło o zwrot skradzionych środków oraz obiecało pozwolić mu zatrzymać 5% z wyprowadzonej kwoty w ramach kompromisu. Jednocześnie giełda zaznaczyła, że jej oferta będzie ważna przez 7 dni (skończy się 2 października br.). Jeżeli haker do tego czasu nie zdecyduje się na zwrot środków, wspomniane kryptowalutowe przedsiębiorstwo wejdzie na ścieżkę sądową. 

exploitreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.