Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.06.2024]

Kursy kryptowalut 24.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 24 czerwca 2024 r.


Spis treści:


W lipcu rusza spłata klientów Mt.Gox!

Tysiące osób czeka na ten moment od ponad 10 lat i wychodzi na to, że niebawem w końcu otrzymają z powrotem swoje środki z dużą nawiązką. Wraz z początkiem lipca rusza proces spłat klientów legendarnej giełdy kryptowalut, która upadła w lutym 2014 roku. Kurs bitcoina zareagował na tę informację kolejnymi spadkami, jednakże to było do przewidzenia, chociaż obawy wielu osób mogą być nieco wyolbrzymione.

Czytaj więcej: Szykuje się gorący lipiec! Zwrot 9 mld USD w kryptowalutach z Mt.Gox ruszy już za kilka dni

Ether mocno spadnie po starcie ETF-ów w USA – prognozuje Andrew Kang

Czekacie na ETF-y na ether w USA? Andrew Kang z Mechanism Capital przekonuje, że oczekiwania rynku wobec wzrostów tego altcoina na swoim wykresie cenowym po wprowadzeniu go na giełdy jako fundusz są mocno przesadzone. ETH dla inwestorów z Wall Street nie jest aż tak atrakcyjną opcją, jak BTC?

Czytaj więcej: ETF na Ethereum doprowadzi do spadku jego kursu o 30%. “Jaką korzyść ma to dać inwestorom?” – pyta analityk Mechanism Capital

Rynek BTC się przegrzał? Nastroje powracają do “neutralnego” poziomu

Cena bitcoina w dalszym ciągu spada, a inwestorzy zaczynają wykonywać kilka kroków tył. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy czuć jakiś większy niepokój, ale sytuacja jest warta przyjrzenia się jej z bliska. Nastroje na rynku przestały być bowiem bycze i wygląda na to, że kurs BTC musi wyznaczyć nowe, nieznane jeszcze poziomy, by powróciły silne emocje, które pamiętamy sprzed kilku miesięcy.

Czytaj więcej: Koniec chciwości na rynku bitcoina. Kurs kryptowaluty spada dalej

Centrum zarządzania krypto na telefonie – 10 najlepszych aplikacji

Inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z tym, że należy mieć zawsze kontrolę nad posiadanymi aktywami, bowiem są one bardzo zmienne. Rozwój technologiczny pozwala nam zarządzać naszym portfolio bezpośrednio z pozycji telefonów, jednakże aplikacji do tego jest również od groma. Które więc apki warto sprawdzić i z jakiego powodu mogą okazać się one najlepszym rozwiązaniem na nasze potrzeby?

Czytaj więcej: 10 aplikacji do zarządzania kryptowalutami na telefonie

Trezor Group to oszustwo – alarmuje producent portfeli sprzętowych

Kilka dni temu topowy producent portfeli sprzętowych na kryptowaluty zaprezentował swój nowy model – Safe 5 – tak więc o czeskiej firmie znów jest w mediach głośno. Oszuści postanowili wykorzystać ten szum próbując przekonać społeczność cyfrowych aktywów, że ich nowa platforma inwestycyjna zawierająca słowo Trezor w nazwie jest powiązana z tą firmą. Ta jednak ostrzega, że jest to zwykły SCAM.

Tether zaprzestanie wsparcia dla kolejnych sieci blockchain

Emitent największego stablecoina na rynku krypto poinformował dziś, że zaprzestaje bicia tokenów USDT na dwóch łańcuchach. To kolejny taki ruch ze strony tej firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.


Newsy z weekendu


CEO Della chwali bitcoina. Firma zacznie inwestować w cyfrowe złoto?

Zapowiada się na to, że technologiczny gigant produkujący komputery stacjonarne oraz laptopy może pójść śladami MicroStrategy i Tesli w kwestii inwestycji w bitcoina. Firma ta w przeszłości miała już swój epizod z największą z kryptowalut, jednakże zrezygnowała z niej. Teraz jednak jej CEO – Michael Dell – zaczął wysyłać sygnały, jakoby “połknął pomarańczową pigułkę”.

Czytaj więcej: Znany magnat technologiczny poparł publicznie bitcoina. Wskazał, co stanowi o jego wartości

BTC przeżywa największy zastój od września 2023. ETH natomiast radzi sobie o wiele lepiej

Sytuacja na rynku bitcoina od dłuższego czasu jest dość nudna i nie dzieje się tutaj nic spektakularnego w kwestii jego kursu. W przypadku altcoinów także nie ma co mówić o fajerwerkach (jak na razie), jednakże tutaj widać już pewne sygnały ożywienia, które sugerują nadchodzące wzrosty. Dane on-chain dot. etheru dają nadzieję na to, że już niebawem zacznie się robić naprawdę ciekawe w sektorze alternatywnych kryptowalut.

Czytaj więcej: Rynek ETH się rozgrzewa. Dane on-chain wskazują na wzrosty w sektorze altcoinów

Kolejna giełda krypto okradziona. Stracono ponad 50 mln USD

Hackerzy mieli wczoraj aktywny dzień. Zdołali bowiem w ciągu kilku godzin okraść dwie platformy kryptowalutowe, które w następstwie przeprowadzonych ataków wstrzymały swoje działanie. Część środków udało się przechwycić zespołowi Binance, jednakże cyberprzestępcy dali radę zamienić lwią część łupu na bitcoiny i wysłać na dwa nieznane adresy.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut okradziona na 55 mln USD. Hackerzy kilka godzin wcześniej dokonali innego skoku

Media 50 Centa zhackowane. Ktoś zarobił na tym w moment 30 mln USD

Nie od wczoraj powinno być tak, że gdy widzimy wsparcie danego tokena ze strony jakiejś znanej osoby, to powinna nam się zapalić od razu czerwona lampka. Coraz częściej takie zjawiska okazują się być bowiem zwykłym oszustwem, w które niektórzy celebryci nie są nawet bezpośrednio zamieszani. Niegdyś topowy amerykański raper, którego do dziś śledzą miliony osób w mediach społecznościowych, stracił dostęp do swojego konta na Twitterze, na którym scamerzy promowali fałszywy token powiązany z jego dawnym zespołem.

Czytaj więcej: 50 Cent stracił dostęp do swojej strony internetowej oraz konta na X. Ktoś w tym czasie zarobił 30 mln USD na fałszywym tokenie GUNIT

Pantera Capital stawia na Toncoina

Firma Pantera Capital, która zarządza kapitałem w wysokości 5 miliardów dolarów, stawia na kryptowalutę ekosystemu The Open Network. Fundamenty tego projektu w ostatnim roku znacznie się umocniły, kurs jego natywnego tokena znajduje się na najwyższych poziomach, a sieć TON jest miejscem, w którym rozrasta się nowy trend, jakim są gry typu clicker.

Czytaj więcej: Gigant z sektora VC chce zainwestować ogromne pieniądze w Toncoina. To dobry czas na taki ruch

Dziura budżetowa USA zbliża się do 3 bilionów dolarów

Sytuacja ekonomiczna Stanów Zjednoczonych zaczyna robić się coraz bardziej skomplikowana. Kraj ten jest wplątany w kilka układów z innymi państwami, które kosztują go miliardy dolarów, a za rogiem czai się widmo kolejnego poważnego konfliktu. Rozwiązanie problemu stale zwiększającej się dziury budżetowej doprowadzi natomiast do mocnego osłabienia dolara. Na tym natomiast skorzystają rynki metali szlachetnych i kryptowalut.

Czytaj więcej: Dziura w budżecie USA się zwiększa. Powodem m.in. Ukraina i Izrael. To szansa dla bitcoina

Kursy kryptowalut 24.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.