Znany magnat technologiczny poparł publicznie bitcoina. Wskazał, co stanowi o jego wartości | Wiadomości | CrypS.

Znany magnat technologiczny poparł publicznie bitcoina. Wskazał, co stanowi o jego wartości

Bitcoin Dell

Wygląda na to, że kolejna wpływowa postać ze świata technologii “połknęła pomarańczową pigułkę”. Michael Dell, czyli dyrektor generalny amerykańskiego giganta z tego sektora, firmy Dell, przed weekendem dał wyraz tego, że wyraźnie dostrzega potencjał bitcoina. Czyżby zamierzali pójść śladem MicroStrategy i zacząć skupować cyfrowe złoto?


  • CEO firmy Dell zgodził się z Michaelem Saylorem, że bitcoin stanowi “cyfrowy niedobór”, co odnosi się oczywiście do ograniczonej podaży BTC,
  • Michael Dell dodał od siebie, że ten “niedobór wpływa na jego wartość”. Dzień później opublikował obrazek, który sugeruje jego wejście na rynek bitcoina.

Dell zacznie inwestować w bitcoina?

Społeczność bitcoina z entuzjazmem obserwuje ostatnio wypowiedzi znanego magnata rynku technologicznego, czyli Michaela Della, którego majątek jest szacowany na 113,5 miliarda dolarów.

Wszystko za sprawą jego odpowiedzi na twitterowy wpis jego imiennika, założyciela i byłego już prezesa MicroStrategyMichaela Saylora. Ten w miniony czwartek pisał o tym, że bitcoin to “cyfrowy niedobór”, co oczywiście odnosi się do jego ograniczonej podaży wynoszącej 21 milionów monet.

CEO Della dodał do tego stwierdzenia swoje 3 grosze pisząc, że “ten niedobór tworzy jego wartość”.

Dzień później Dell opublikował kolejny wpis, który wzbudził euforię zwolenników bitcoina. Biznesmen zamieścił bowiem obrazek ukazujący znanego “Ciasteczkowego Potwora” z “Ulicy Sezamkowej”, który alternatywnie pożera… BTC.

W komentarzach pod oboma postami zaczęła dominować narracja mająca przekonać go do tego, by poszedł śladami Saylora oraz Elona Muska i zaczął kupować największą z kryptowalut.

Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na to, że CEO Della wie o istnieniu wynalazku Satoshi’ego Nakomoto od bardzo dawna i nigdy nie wyrażał się o nim w negatywnym znaczeniu.

W latach 2014-2017 jego firma akceptowała nawet płatności za niektóre swoje produkty w tym aktywie, jednakże w pewnym momencie wycofała tę opcję ze względu na stosunkowo niski popyt na takowe rozwiązanie.

Pozbyto się wtedy większości bitcoinów, jednakże Michael Dell w dalszym ciągu utrzymywał, że technologia blockchain posiada ogromny potencjał i jest dosyć niedoceniona przez świat.

Bitcoin Dellreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.