Rynek ETH się rozgrzewa. Dane on-chain wskazują na wzrosty w sektorze altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Rynek ETH się rozgrzewa. Dane on-chain wskazują na wzrosty w sektorze altcoinów

Czy Ethereum jeszcze wzrośnie?

Nie ma co ukrywać, że od dłuższego czasu na rynku kryptowalut panuje wakacyjna nuda. Oczywiście, stagnacja i handel bokiem są typowymi zjawiskami w okresie letnim, jednakże ile to może jeszcze potrwać? Dane on-chain przedstawione przez CryptoQuant sugerują, że już niebawem ether zacznie znów rosnąć na swoim wykresie cenowym.


  • Z analizy przeprowadzonej przez CryptoQuant wynika, że MVRV w przypadku Ethereum rośnie znacznie szybciej niż ma to miejsce na rynku Bitcoina,
  • Szef badań ww. firmy twierdzi, że rynek Bitcoina znajduje się aktualnie w najniższym punkcie wzrostowym od września 2023.

Na rynku Ethereum zaczną się niebawem prawdziwe emocje?

Firma analityczna CryptoQuant uważa, że niebawem sektor altcoinów znów pokryje się wyrazistą zielenią, a na czele wzrostów będzie oczywiście dominował ether. Wskazuje się tutaj przede wszystkim na dane on-chain, z których obserwacji wyciągnięto następujące wnioski.

Jak napisano, wskaźnik dotyczący wartości rynkowej etheru w stosunku do jego wartości zrealizowanej (MVRV) rośnie o wiele szybciej niż ma to miejsce w przypadku wskaźnika MVRV bitcoina.

To sugeruje, że rynek ETH się rozgrzewa. Historycznie rzecz biorąc, gdy Ethereum rośnie, inne alty zwykle podążają za nim

– stwierdzono.

Już wyjaśniamy, co dokładnie znaczy wyżej wspomniany miernik. Wskaźnik MVRV ukazuje stosunek marketcapu cyfrowych aktywów do ich kapitalizacji zrealizowanej (czyli wartość wszystkich aktywów według ceny, po której zostały zakupione).

Jego zadaniem jest pomoc w ocenieniu, czy wartość rynkowa danego tokena jest zaniżona czy może zawyżona.

Jeżeli chodzi sytuację cenową na wykresie króla kryptowalut, to bitcoin jest handlowany poniżej krytycznego poziomu wsparcia wynoszącego 65 800 dolarów.

W momencie pisania tego artykułu kurs BTC wynosi 64 481 dolarów. CryptoQuant sugeruje, że utrzymująca się korekta może doprowadzić do spadku ceny bitcoina do okolic 60 tys. dolarów.

Szef badań w CryptoQuant – Julio Moreno – zwraca uwagę na fakt, że rynek bitcoina aktualnie znajduje się w najniższym punkcie wzrostowym od września 2023 roku.

Dlaczego BTC nie rośnie, a ETH ma szansę na wybicie?

Obecny rok przyniósł branży kryptowalut kilka ważnych wydarzeń, co do niektórych prawdopodobieństwa nie wszyscy byli przekonani. W styczniu uruchomiono fundusze giełdowe (ETF-y) dla rynku spot bitcoina w USA. To mocno podniosło kurs tego aktywa aż po jego nowe ATH na poziomie 73,7 tys. dolarów.

Obecne zahamowanie wzrostów BTC jest następstwem kilku czynników. Przede wszystkim jesteśmy po halvingu BTC, tak więc górnicy otrzymują o 50% mniejszą nagrodę za każdy nowy wydobyty blok.

Kurs bitcoina od kwietnia zmaga się z korektami, a koszty miningu nie spadają, tak więc wielu z górników musi sprzedawać swoje monety. To rodzi presję na tym rynku.

Kolejnym czynnikiem, który wstrzymuje inwestorów, jest kwestia stóp procentowych w USA. Wiele osób liczyło, że Jerome Powell w czerwcu ogłosi ich obniżenie. Jak wiadomo, tak się nie stało i zapowiadał wyłącznie jedną obniżkę na ten rok. Czy jednak faktycznie do niej dojdzie? Nie możemy mieć 100% pewności.

Z drugiej strony jednak wiele podmiotów z rynku kryptowalut w ciągu ostatniego półrocza odnotowało znaczne zyski wynikające ze wzrostu kursu bitcoina, tak więc zamierzają teraz przenieść ten kapitał do innych sektorów, czyli np. altcoinów.

W końcu, gdy BTC jest już za drogi, by go dalej kupować, wybierają inne, tańsze, ale i również atrakcyjne walory.

No i oczywiście pozostaje kwestia ETF-ów dla rynku spot etheru. Większość drogi w tej sprawie jest już przecież przebyta i pozostaje tylko zatwierdzenie wniosków S-1 przez SEC, co stanowi tak naprawdę formalność.

Oczekuje się, że handel funduszami giełdowymi dla rynku Ethereum wystartuje już niebawem, może nawet w lipcu. To oznacza napływ kapitału do tego sektora ze strony instytucji.

Czy Ethereum jeszcze wzrośnie?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.