Gigant z sektora VC chce zainwestować ogromne pieniądze w Toncoina. To dobry czas na taki ruch | Wiadomości | CrypS.

Gigant z sektora VC chce zainwestować ogromne pieniądze w Toncoina. To dobry czas na taki ruch

Pantera Capital zbiera pieniądze dla swojego nowego funduszu, który będzie inwestował w Toncoin, projekt należący do The Open Network.


  • Pantera Capital chce inwestować w Toncoina. Firma buduje fundusz, który ma skupić się na lokowaniu kapitału w TON,
  • Minimalna inwestycja to 250 000 USD. Pantera już wcześniej zainwestowała w TON,
  • W tle widać dynamiczny rozwój sieci projektu.

Pantera i Toncoin

Fundusz Pantera TON Investment Opportunity ma na celu zebranie kapitału na zakup większej liczby tokenów TON.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w nadchodzącej rundzie tej okazji inwestycyjnej

– czytamy w e-mailu, jaki Pantera rozsyła do klientów.

Zainteresowane osoby poproszono o kontakt za pośrednictwem specjalnego formularza do 21 czerwca. Minimalna kwota inwestycji to jednak aż 250 000 USD.

Warto dodać, że Pantera zainwestowała już w TON dużo wcześniej.

Telegram Open Network

Blockchain TON, wcześniej znany jako Telegram Open Network, został pierwotnie uruchomiony przez komunikator Telegram. Firma wycofała się jednak z tego projektu po tym, jak w 2019 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że ​​sprzedaż przez nią tokenów narusza federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

W 2020 roku Telegram i jego spółka zależna TON Issuer Inc. zgodziły się zwrócić inwestorom ponad 1,2 miliarda USD i zapłacić karę cywilną w wysokości 18,5 miliona USD.

Prace nad siecią kontynuowała jednak społeczność open source. I działania te przynoszą owoce. Liczba użytkowników i transakcji w blockchainie TON szybko rośnie. Do tego w kwietniu pojawiła się stablecoin USDT, który jest oparty na tym łańcuchu bloków.

W oparciu o łańcuch działają też aplikacje gier, których popularność też rośnie, a które mogą pomóc w popularyzacji projektu.

Do tego wszystkiego token TON stał się dziesiątą co do wielkości kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 17,5 miliarda USD.

Cena jednego TON wynosi obecnie około 7,2 USD.

Wykres cenowy toncoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Pantera Capital stawia też na Solanę

Już sam fakt, że Pantera, która zarządza aktywami o wartości prawie 5 miliardów USD, interesuje się TON, jest byczą wiadomością. Może to bardzo pozytywnie wpłynąć na wycenę całego projektu i TON.

Firma interesuje się też solaną. W marcu planowała inwestycję w SOL. Z kolei z nowego raportu, którego autorami są partner generalny Franklin Bi, menedżer portfela Cosmo Jiang i analityk inwestycyjny Eric Wallach, wynika, że firma widzi rosnący wpływ Solany na rynek technologii blockchain.

Eksperci uważają, że Solana uzupełni Ethereum. To trochę jak z Apple i Microsoftem. Obie firmy są może dla siebie konkurencją, ale jednak podzieliły między siebie rynek.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.