ETF na Ethereum doprowadzi do spadku jego kursu o 30%. "Jaką korzyść ma to dać inwestorom?'' - pyta analityk Mechanism Capital | Wiadomości | CrypS.

ETF na Ethereum doprowadzi do spadku jego kursu o 30%. “Jaką korzyść ma to dać inwestorom?” – pyta analityk Mechanism Capital

Czy Ethereum (ETH) wzrośnie

Przed zakończeniem tego lata w USA mają wystartować pierwsze spotowe fundusze giełdowe dla etheru. Czy powtórzą jednak sukces ETF-ów skupiających się na bitcoinie, po których uruchomieniu jego kurs skoczył o ponad 60%? Założyciel Mechanism Capital ma co do tego spore obiekcje.


  • Analityk Andrew Kang uważa, że ETF-y na ether nie będą atrakcyjne dla inwestorów z Wall Street w takim samym stopniu, jak miało to miejsce w przypadku bitcoina,
  • Nie wyklucza więc scenariusza, że po starcie tego typu instrumentów finansowych dla topowego altcoina, jego kurs początkowo spadnie nawet do poziomu 2400 dolarów,

ETF-y na ETH są niepotrzebne?

Jeżeli chodzi o powstanie funduszy giełdowych dla rynku spot bitcoina w Stanach Zjednoczonych, to chyba nikt nie zaprzeczy temu, że całe przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem, co mocno podniosło wycenę największej z kryptowalut w ciągu ostatniego półrocza.

Emitenci chcą więc pójść za ciosem i zamierzają niedługo wprowadzić na amerykańskie giełdy analogiczne fundusze, nakierowane na ether. Czy i tym razem okaże się to strzałem w dziesiątkę?

Analityk z rynku kryptowalut, będący założycielem i partnerem firmy inwestycyjnej Mechanism Capital – Andrew Kang – podzielił się wczoraj na X swoimi przemyśleniami, że największy z altcoinów nie udźwignie takiego wyzwania.

Jego zdaniem popyt na ether ze strony instytucji jest o wiele mniejszy niż w przypadku bitcoina. Przyczyna leży m.in. w tym, że ETH to przede wszystkim aktywo technologiczne, podczas gdy BTC można uznać za solidną alternatywę na tle makroekonomicznym.

Uważam, że oczekiwania krypto-nabywców są przesadnie zawyżone i oderwane od prawdziwych preferencji podmiotów zajmujących się alokacją TradeFi

– napisał.

Jego prognoza zakłada, że w początkowym okresie po starcie, napływy kapitału do ETF-ów na ETH wyniosą maksymalnie do 15% tego, co miało miejsce w przypadku BTC. Czyli mówimy tutaj o szczycie na poziomie 1,5 miliarda dolarów netto w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.

Kang przedstawił także kilka argumentów na poparcie swojej tezy. Wskazał tutaj na różnicę w kwestii wzrostów ceny etheru a bitcoina.

Jak zaznaczył, wartość rynkowa altcoina skoczyła aż 4-krotnie od swoich najniższych poziomów i to bez wsparcia ze strony instytucji kupujących go za pośrednictwem ETF-ów. Bitcoin przed startem dedykowanych mu funduszy giełdowych wzrósł “jedynie” o 2,75 razy,

Co dalej z kursem ETH?

Nie wiadomo wciąż, kiedy dokładnie możemy spodziewać się startu ETF-ów dla rynku spot etheru. Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Gary Gensler – przekazał niedawno, że stanie się to na pewno przed końcem lata, czyli maksymalnie do września.

Wielu analityków jednak zakłada, że może mieć to miejscu już na początku lipca.

Kang w swojej analizie założył, że kurs etheru na moment przed startem ETF-ów będzie poruszał się w przedziale od 3000 do 38000 dolarów, jednakże po ich uruchomieniu doświadczy korekty nawet do 30%.

Czy Ethereum (ETH) wzrośniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.