Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.03.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 24 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 marca 2023 roku


Spis treści:


Do Kwon z zarzutem oszustwa już kilka godzin po aresztowaniu

CEO Terraform Labs, Do Kwon już kilka godzin po tym, jak został podobno aresztowany w Czarnogórze jest oskarżony o oszustwo przez prokuratorów USA w Nowym Jorku. Prawdopodobnie „król kryptowalut” otrzymał 8 oddzielnych zarzutów, a w tym m.in. o oszustwo w zakresie towarów, oszustwo w zakresie papierów wartościowych, oszustwo przewodowe oraz spisek w celu oszukania i zaangażowania się w manipulację rynkiem. W październiku ubiegłego roku południowokoreańskie ministerstwo spraw zagranicznych oficjalnie anulowało paszport Do Kwona dzień po tym, jak nie oddał on swojego paszportu po nakazie z 6 października.

Czytaj więcej: Do Kwon z zarzutem oszustwa już kilka godzin po aresztowaniu


SEC ostrzega inwestorów przez bitcoinem

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała ostrzeżenie dla inwestorów kryptowalutowych. Chce uświadomić im „potencjalne ryzyko związane z inwestycjami związanymi z Bitcoinem i innymi formami wirtualnej waluty”. Zdaniem regulatora, potencjalnych inwestorów można łatwo zwabić obietnicą wysokich zwrotów w nowej przestrzeni inwestycyjnej. Mogą być również mniej sceptyczni, oceniając coś nowatorskiego, nowego, przełomowego.

Czytaj więcej: SEC ostrzega inwestorów przez bitcoinem


Sui – mainnet wystartuje w przyszłym kwartale

Twórcy blockchaina Sui ogłosili w tym tygodniu datę uruchomienia mainnetu. Została ona ustalona na II kwartał 2023 roku. Najpierw jednak zespół planuje zorganizować serię wydarzeń „The Wave to Mainnet”, aby przedstwić odbiorcom koncepcje i kluczowe korzyści projektu.

Czytaj więcej: Sui – mainnet wystartuje w przyszłym kwartale


Ukraiński start-up wyśle w kosmos historyczne NFT

Ukraiński start-up Promin Aerospace nawiązał współpracę z Muzeum Historii w celu wystrzelenia w kosmos kolekcji NFT związanych z wojną na Ukrainie.

Czytaj więcej: Ukraiński start-up wyśle w kosmos historyczne NFT


Binance tworzy krypto kursy dla Ukraińców

21 marca 2023 roku giełda Binance ogłosiła uruchomienie krypto kursów na Ukrainie. Inicjatywa dostarczy milionom Ukraińców nową wiedzę o krypto zupełnie za darmo. Aby zapisać się na szkolenie należy:

  • zarejestrować się na giełdzie
  • wejść w ten link i przejść przez pierwszą lekcję Blockchain basics
  • wykonać quizy po każdej sekcji.

Czytaj więcej: Binance tworzy krypto kursy dla Ukraińców


3299 BTC z BTC-e przeniesione

14 marca nieznana osoba przeniosła 3299 BTC (około 85,6 mln USD w momencie transakcji) powiązanych z giełdą kryptowalutową BTC-e. Środki te były uśpione od listopada 2022 roku. W chwili pisania tego tekstu, te bitcoiny są nadal dzielone na małe kwoty i wypłacane za pośrednictwem różnych usług. –> źródło: Telegram


Rząd USA jednym z największych wielorybów?

Władze USA posiadają łącznie 205 515 BTC (~5,6 mld USD w chwili pisania tego tekstu) – to ponad 1% podaży monety. O tym fakcie poinformowali analitycy z Dune, nazywając rząd USA „jednym z największych bitcoinowych wielorybów”.


Circle nawiązuje współpracę z Xapo Bank, aby ominąć SWIFT

Emitent stablecoinów USDC, Circle, zawarł umowę z gibraltarskim Xapo Bank, aby ominąć „drogie i czasochłonne” płatności SWIFT. Xapo będzie konwertować wszystkie depozyty „stabilnych monet” w stosunku 1:1 do dolara amerykańskiego. Bank zaoferował również roczną stawkę w wysokości 4,1 proc. za posiadanie USDC. –> źródło: Forklog


Bitzlato otwiera wypłaty

Giełda kryptowalut Bitzlato wznowiła wypłaty. Firma powiedziała na swoim kanale Telegram, że klienci będą mogli wypłacić 50 procent swoich środków w bitcoinach. Wszystkie wypłaty są w BTC, ponieważ giełda przekonwertowała wszystkie swoje udziały w altcoinach na bitcoiny, gdy DOJ zamknął platformę. –> źródło: bitcoin.com


Dzienny wolumen transakcji Arbitrum osiąga ATH

Wczorajszy airdrop Arbitrum wywołał spore poruszenie w społeczności. To spowodowało, że aktywność w ekosystemie znacznie wzrosła, a łańcuch prześcignął nawet główną sieć Ethereum pod względem dziennego wolumenu transakcji.

Tak wynika ze statystyk Arbiscan’s Observer. Jak podaje portal, 22 marca dzienny wolumen transakcji w Arbitrum wynosił 1,312 mln, podczas gdy w Ethereum było to 1,08 mln.

Jest to nowy rekord wszech czasów. Poprzedni został osiągnięty w lutym na poziomie 1,103 mln transakcji. Podobny trend można zauważyć w kwestii nowych użytkowników.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Arbitrum przyciągnęło około 400 tysięcy osób. Całkowita liczba odbiorców projektu przekroczyła 3 miliony osób. –> źródło: Coindesk


Tom Emmer przedstawia projekt ustawy chroniącej deweloperów blockchain

Republikański kongresmen Tom Emmer wprowadził kolejne przepisy związane z kryptowalutami – tym razem, aby uchronić deweloperów blockchain przed nieracjonalnymi wymaganiami dotyczącymi sprawozdawczości finansowej.

Nowy projekt ustawy może pomóc w skorygowaniu kontrowersyjnego języka w ramach ustawy o infrastrukturze administracji Bidena z końca 2021 roku, który teoretycznie mógłby uznać część uczestników sieci blockchain jako „brokerów” aktywów cyfrowych. –> źródło: CryptoPotato


Członek OneCoin stanie przed sądem w USA

Władze Stanów Zjednoczonych postawiły zarzuty Irinie Dilkinskiej (która pełniła funkcję Head of Legal and Compliance w OneCoin) za jej domniemaną rolę w scamie i deportowały ją z Bułgarii do USA.

Może ona otrzymać maksymalną potencjalną karę więzienia w wysokości 20 lat za popełnienie oszustwa bankowego i dodatkowe 20 lat za naruszenie przepisów dotyczących prania pieniędzy. –> źródło: CryptoPotato


Tim Draper zaśpiewał piosenkę o bitcoinie na Paris Blockchain Week 2023

Na Paris Blockchain Week 2023 przemawiał znany inwestor venture capital. Swoje wystąpienie, zatytułowane „Decentralizacja wszystkiego”, zakończył piosenką o bitcoinie własnej kompozycji. Tim Draper podczas swojego przemówienia zwrócił uwagę na nieufność scentralizowanych rządów wobec kryptowalut, a zwłaszcza bitcoina. Inwestor podkreślił, że choć władze nadal obawiają się cyfrowych aktywów, one i tak nieuchronnie przekształcą system finansowy.


Binance znosi zerowe opłaty za transakcje bitcoinem

Giełda kryptowalut Binance przestała świadczyć usługi spot z zerowymi prowizjami dla wszystkich par handlowych bitcoina, z wyjątkiem TUSD/BTC. Promocja trwała przez dziewięć miesięcy. W tym okresie wszystkie opłaty za handel spot bitcoinem zostały zniesione. Według niezależnych ekspertów, środek ten pomógł giełdzie zwiększyć swój udział w rynku z 50% do 72%, wyprzedzając większość płynnych giełd pod względem tempa wzrostu. –> źródło: Bits.media

kurs kryptowalut 24 marca 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.