Sui - mainnet wystartuje w przyszłym kwartale | Wiadomości | CrypS.

Sui – mainnet wystartuje w przyszłym kwartale

Dawid Kucharczyk
sui blockchain

Twórcy blockchaina Sui ogłosili w tym tygodniu datę uruchomienia mainnetu. Została ona ustalona na II kwartał 2023 roku. Najpierw jednak zespół planuje zorganizować serię wydarzeń “The Wave to Mainnet”. Ich celem jest przedstawienie odbiorcom koncepcji i kluczowych korzyści projektu.


Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie Sui na Twitterze:

Wielu użytkowników spekulowało wcześniej na temat potencjalnego airdropu Sui. Tutaj jednak deweloperzy zaskoczyli społeczność niemiłą niespodzianką – nie będzie żadnego giveaway’a, przynajmniej na razie.

Pełne wydanie mainnetu planowane jest na II kwartał, czyli od kwietnia do czerwca. Niewykluczone, że do tego czasu plany zespołu ulegną zmianie. Zwłaszcza, że w zapowiedzi pojawia się aluzja do “więcej szczegółów w najbliższej przyszłości”.

Wave to Mainnet – o co chodzi?

Czym dokładnie jest Wave to Mainnet? Jest to seria wydarzeń mających na celu wprowadzenie społeczności kryptowalutowej do Sui i jej możliwości. Prawdopodobnie chodzi o meetupy, konferencje i sesje AMA.

Dla przypomnienia, Sui i Aptos to dwa projekty członków zespołu Diem. Najpierw był to osobny blockchain Microsoftu, a następnie kryptowaluta, ale inicjatywa została ostatecznie porzucona.

Obecnie oba blockchainy są aktywnie rozwijane. Na przykład Sui udało się zawrzeć umowę partnerską z dużą usługą chmurową Tencent. Oczekuje się, że da to niezbędny impuls do rozwoju ekosystemu.

sui blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.