Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 21.04.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Deweloper Tornado Cash niedługo wyjdzie z aresztu

Deweloper Tornado Cash – Alexey Pertsev już niedługo, bo 26 kwietnia będzie mógł wrócić do domu. Niestety, musi tam oczekiwać na dalsze postępowanie. Programista co prawda nie musiał płacić kaucji, ale w jego domu zostanie zainstalowany sprzęt do nadzoru elektronicznego.

Czytaj więcej: Deweloper Tornado Cash niedługo wyjdzie z aresztu


Ten kraj w tajemnicy kupował Bitcoina!

Jak wynika z dokumentów dot. bankruct pożyczkodawców BlockFi i Celsius, azjatycki kraj Bhutan  potajemnie zainwestował miliony dolarów w bitcoina. Jak się okazuje, krajowe ramię inwestycyjne Buthanu było klientem obu firm. Chodzi o Druk Holding & Investments – menedżera aktywów z 2,9 mld USD pod zarządzaniem.

Czytaj więcej: Ten kraj w tajemnicy kupował Bitcoina!


Zasoby Ethereum spadły o ponad 100 000 ETH po Merge

Od momentu przejścia Ethereum na PoS 218 dni temu, zasoby drugiej największej kryptowaluty zmniejszyły się o dokładnie 105 642 monet. Jak szacuje strona monitorująca ETH, ultrasound.money, gdyby ether opierał się nadal na algorytmie PoW, w tym samym czasie w sieci przybyłoby prawie 2,5 mln monet.

Czytaj więcej: Zasoby Ethereum spadły o ponad 100 000 ETH po Merge


Prezes giełdy Thodex odesłany z Albanii do Turcji

Były prezes upadłej giełdy krypto Thodex, Faruk Fatih Ozer, został poddany ekstradycji z Albanii do Turcji. Został zatrzymany natychmiast po przybyciu na lotnisko w Stambule. Ozer jest oskarżony o kierowanie organizacją przestępczą, ciężkie oszustwa i pranie pieniędzy. W kwietniu 2021 roku miał przeprowadzić exit scam na kwotę sięgającą nawet 2 mld dolarów.

Czytaj więcej: Prezes giełdy Thodex odesłany z Albanii do Turcji


Czy Chiny otwierają się na kryptowaluty?

Stosunek Chin do kryptowalut jest nadal niejasny, ale Hongkong otwierający się na ten rynek, może wskazywać na pewną odwilż. Huang Yiping były członek Komitetu Polityki Pieniężnej Ludowego Banku Chin powiedział niedawno, że długotrwały zakaz BTC może być złym rozwiązaniem. Czy możemy jednak liczyć na przełom?

Czytaj więcej: Czy Chiny otwierają się na kryptowaluty?


Kurs bitcoina spada. Czy to tylko korekta?

Indeks strachu i chciwości wskazuje na neutralne nastawienie inwestorów, tymczasem bitcoin i ether tracą w ostatnim tygodniu odpowiednio 8 oraz 9 procent. Krótka korekta na szlaku nowej hossy, czy zapowiedź dalszych spadków? Jak zwykle możemy być tylko pewni, że wykres pójdzie w prawą stronę.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spada. Czy to tylko korekta?


Societe Generale wydaje stablecoina EUR na Ethereum. Jest fatalny

Kryptowalutowe ramię Societe Generale – SG Forge – ogłosiło uruchomienie stablecoina powiązanego z euro na Ethereum, nazwanego EUR CoinVertible. Będzie on dostępny tylko dla inwestorów instytucjonalnych zakwalifikowanych na podstawie procedur Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML). Deweloperzy z branży krypto, którzy przyjrzeli się bliżej smartkontraktowi stablecoina stwierdzili, że posiada “absolutnie okropne wady”. Transakcje mają kosztować zbyt dużo, żeby używać go na szeroką skalę. Błędy w kodowaniu mają też znacznie spowalniać jego działanie. –> źródło: CryptoSlate


Wieloryb obudził się po 9 latach

Portfel Bitcoin, który pozostawał uśpiony przez ponad dziewięć lat, wysłał ostatnio 2071,5 BTC (o wartości ponad 60 milionów dolarów). Adres ten otrzymał łącznie 6 071,5 BTC pod koniec 2013 roku, kiedy cena pierwotnej kryptowaluty oscylowała wokół 663 dolarów.


Fundusz nauczycieli z Ontario stracił 95 mln $ na inwestycji w FTX

The Ontario Teachers’ Pension Plan – jeden z największych funduszy emerytalnych w Kanadzie, dokonał bardzo nietrafionej inwestycji. Organizacja zarządzająca blisko 190 mld dolarów ulokowała 75 mln $ w FTX International i 20 mln $ w FTX.US. Fundusz szuka teraz nowych możliwości inwestycyjnych w zakresie nieruchomości. W najbliższym czasie raczej na pewno nie zdecyduje się na lokowanie kapitału w sektorze kryptowalut. –> źródło: Coincu


USDT umacnia dominację na rynku stablecoinów

Największy ze stablecoinów powiększył swoją przewagę nad konkurencją. Tether wymintował zeszłej nocy 1 mld USDT na blockchainie Ethereum, a jego kapitalizacja rynkowa urosła do 35 mld USD. Jego największy konkurent, czyli USDC, to aktualnie mniej niż 30 mld USD. –> źródło: The Block


Abu Zabi proponuje ramy prawne dla zdecentralizowanej gospodarki

ADGM, czyli międzynarodowe centrum finansowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wydało dokument konsultacyjny ws. uregulowania kwestii związanych ze zdecentralizowanymi finansami. Proponowane prawo ma ustanowić zasady dotyczące przejrzystości, zarządzania i postępowań upadłościowych, które będą jednocześnie atrakcyjne dla twórców projektów DLT. –> źródło: CoinDesk

kurs kryptowalut 21.04.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.