Ten kraj w tajemnicy kupował Bitcoina! | Wiadomości | CrypS.

Ten kraj w tajemnicy kupował Bitcoina!

bitcoin

Azjatycki kraj Bhutan podobno potajemnie zainwestował miliony dolarów w bitcoina. W związku z bankructwami pożyczkodawców BlockFi i Celsius, w sieci pojawiły się dokumenty, które o tym świadczą.


Przez długi czas inwestycje te były utrzymywane w tajemnicy. Na podstawie dokumentów sądowych okazuje się teraz, że krajowe ramię inwestycyjne Buthanu było klientem zarówno BlockFi, jak i Celsiusa. Jak wynika z artykułu Forbesa, chodzi o Druk Holding & Investments – menedżera aktywów z 2,9 mld USD pod zarządzaniem.

Druk Holding & Investments jest odpowiedzialny za zarządzanie portfelem krajowych aktywów. Ale nie wszystkie jego inwestycje skupiały się na krajowych inwestycjach – producentach sera, elektrowniach wodnych czy narodowych liniach lotniczych. Od 2022 roku posiada również (tajny) portfel kryptowalut. Wszystko wskazuje na to, że jest to pierwszy narodowy fundusz majątkowy kupujący kryptowaluty.

W ciągu trzech miesięcy odnotowanych w dokumentach Celsiusa, Druk wypłacił ponad 65 milionów dolarów w kryptowalutach i zdeponował około 18 milionów dolarów w cyfrowych aktywach.

30 mln pożyczki

BlockFi dodatkowo zarzuca funduszowi, że nie spłacił jeszcze pożyczki w wysokości 30 milionów dolarów. Druk zgodził się ponoć pożyczyć 30 milionów dolarów USD Coin (USDC) w lutym 2022 roku. Jednak jak twierdzi BlockFi, fundusz “nie zdołał i odmówił” spłaty pożyczki w całości.

Dodatkowo zdeponował 1888 bitcoinów jako zabezpieczenie, które od tego czasu zostało zlikwidowane. W momencie udzielenia pożyczki BTC te były warte 76,5 mln dolarów.

W październiku Celsius umieścił w sieci dokument liczący ponad 14 000 stron, zawierający informacje o użytkownikach klientów, takie jak nazwiska, adresy i transakcje. Między kwietniem a czerwcem 2022 roku Druk Holding & Investments przeprowadził dziesiątki transakcji za pomocą konta nazwanego “Druk Project Fund”. Fundusz podobno handlował bitcoinem, etherem i USDT.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.