Kurs bitcoina spada. Czy to tylko korekta? | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina spada. Czy to tylko korekta?

Jacek Walewski
bitcoin

Kurs bitcoina spada. Obecnie za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się tylko 28 000 USD. Na wartości traci też ether. Czy to tylko korekta? 


Kurs bitcoina spada

Dziś za jednego bitcoina wystarczy zapłacić tylko 28 100 USD. W praktyce oznacza to spadek ceny o 2,5% w ciągu 24 h i aż 8-procentowu zjazd kursu w skali 7 dni. Nastroje inwestorów też znacznie się pogorszyły. Bitcoin Fear and Greed Index, czyli indeks, który pozwala nam analizować to, czy na rynku panuje greed (chciwość) czy fear (strach), pokazał wartość 50. Oznacza to idealnie neutralne nastawienie inwestorów do BTC. Niedawno wskaźnik znajdował się na poziomach chciwości. Jak widać, zapał inwestorów do kupowania kryptowalut znacznie się ochłodził.

Ether na tym tle nie wypada lepiej. Cena spadła do poziomu 1924 USD. Od wczoraj ETH straciło więc 1,45% swojej wartości. W skali tygodnia kurs spadł o 9%. Jak ucierpiały przez to nastroje? Ethereum Fear and Greed Index wynosi 51. Tak samo jak na rynku BTC oznacza to neutralne nastawienie inwestorów.

Dlaczego spada, skoro miało rosnąć?

Dlaczego jednak kurs BTC spada? Czy to koniec hossy? Obecne spadki to wręcz naturalna korekta ostatnich, mocnych wzrostów. W zachowaniu kursu nie ma więc niczego dziwnego. Nadal widać czynniki, które mogą doprowadzić do mocnej hossy.

Po pierwsze, wielu ekonomistów i inwestorów zakłada, że przed nami ostatnia już w tym cyklu podwyżka stóp proc. przez Fed. Jeżeli tak się stanie, będzie to bardzo byczy sygnał dla traderów. To bowiem znak od władz, że sytuacja dot. inflacji w USA jest już opanowana i jesteśmy o krok od powrotu do luzowania ilościowego i obniżania stóp proc. Tak jak zacieśnianie ilościowe i podwyższanie stóp doprowadziło do bessy na rynku ryzykownych aktywów, tak proces odwrotny sprawi, że na wykresach cen akcji i kryptowalut na dłużej zagości zieleń.

Oczywiście po drodze mogą mieć miejsce jakieś wydarzenia, które obniżą cenę bitcoina (np. upadek jakiejś dużej giełdy lub powstaną bardzo surowe regulacje rynku).

Pamiętajcie więc, że inwestujcie zawsze na własną odpowiedzialność! Bitcoin może mocno zdrożeć, ale jego wartość może też znacznie spaść.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.