Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 21.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 21 marca 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina odbija po ogłoszeniu decyzji Fedu

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) przekazała wczoraj informacje, które w długim terminie oznaczają bardzo dobrą perspektywę dla takich rynków, jak bitcoin, akcje czy metale szlachetne. Kursy kryptowalut zareagowały na to odbiciem w stronę północy, a analitycy wskazują kluczowy poziom cenowy BTC, którego byki będę musiały teraz bronić.

Czytaj więcej: Cena bitcoina (BTC) skacze o 10% po decyzji Fed. Mocne odbicie solany i dogecoina

BlackRock uruchamia specjalny program. Ethereum odegra w nim kluczową rolę

Największy na świecie zarządca aktywami ponownie podkreśla swoją silną wiarę w ekosystem Ethereum. Blockchain ten zostanie wykorzystany w ramach funduszu skupiającego się na tokenizacji, której rynek według ekspertów do 2030 roku ma być warty 10 bilionów dolarów.

Czytaj więcej: Ten gigant postawił na Ethereum! Sieć otrzymuje potężne wsparcie od gracza z Wall Street

Fundamenty sieci Cardano stają się coraz mocniejsze

W ekosystemie Cardano mimo jego sporej krytyki dzieje się naprawdę sporo. Nieprawdą jest to, że jest to „łańcuch duchów”, a raczej spory poligon doświadczalny dla deweloperów. Najważniejsze jest jednak to, że w sieci tej każdego dnia tworzonych jest ponad 2 000 nowych adresów, co wskazuje na spore zainteresowanie nim. Topowy analityk przedstawił również swoją prognozę bazując na obserwacji ostatnich ruchów cenowych ADA.

Czytaj więcej: Cardano (ADA) po 5 dolarów? Te dane sugerują, że kurs altcoina niebawem wzrośnie

Floki Inu jedzie na mistrzostwa świata w tenisie stołowym

Floki Inu pojawi się jako oficjalny kryptowalutowy partner na jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Azji. Projekt z memecoinowej czołówki będzie mógł się zaprezentować milionom potencjalnych inwestorów podczas kolejnej edycji mistrzostw świata w tenisie stołowym, które odbędą się za kilka dni w Korei Południowej.

Czytaj więcej: Floki ogłasza przełomowe partnerstwo! Kurs tokena rośnie

Binance zapowiada listing nowego memecoina

Wygląda na to, że na Binance zaraz pojawi się nowy memecoin. Ciekawe czy listing na tej topowej giełdzie doprowadzi do zwiększenia zainteresowania nim, jak było to w przypadku PEPE czy WIF. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń.

Czytaj więcej: Binance wysyła sygnał dot. listingu tego memecoina. Jego kurs od pojawienia się na rynku wzrósł o ponad 550%

Solana odpowiada za 50% zainteresowania rynkiem kryptowalut

Badacze oceniają szanse na zaburzenie poprawnego działania Solany, który może wyniknąć m.in. ze sporej aktywności związanej z biciem memecoinów na tym blockchainie. Jednakże ostateczne prognozy wskazują na to, że sieć ta będzie się w dalszym ciągu rozwijać, a kurs jej natywnej kryptowaluty może rosnąć.

Czytaj więcej: Solana straciła 12% ceny od lokalnego szczytu, ale dane wskazują na kolejne wzrosty

Kursy kryptowalut 21.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.