Ten gigant postawił na Ethereum! Sieć otrzymuje potężne wsparcie od gracza z Wall Street | Wiadomości | CrypS.

Ten gigant postawił na Ethereum! Sieć otrzymuje potężne wsparcie od gracza z Wall Street

Jacek Walewski

BlackRock wprowadza na rynek Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL). To fundusz tokenizowanych aktywów opartych na blockchainie Ethereum. Ma na celu zapewnienie kwalifikowanym inwestorom możliwości generowania zysków poprzez subskrypcję za pośrednictwem Securitize Markets, LLC.


  • Black Rock ponownie pokazuje, że wierzy w Ethereum,
  • W sieci projektu zdeponowano 100 mln USDC. Środki te dają początek funduszowi Institutional Digital Liquidity Fund.

Przełomowy krok BlackRock

Tokenizacja to proces przekształcania prawa do danego zasobu w token cyfrowy, który jest zarejestrowany w łańcuchu bloków. I to właśnie na tym modelu jest oparty fundusz BUIDL od giganta zarządzania aktywami, czyli BlackRock.

Zapewnia inwestorom takie korzyści jak: natychmiastowe i przejrzyste transakcje, szerszy dostęp inwestorów do ofert opartych na blockchainie oraz płynne przenoszenie wartości między platformami.

Carlos Domingo, współzałożyciel i dyrektor generalny Securitize, jest zdania, że tokenizacja papierów wartościowych to przyszłość rynku.

Fundusz BUIDL ma na celu utrzymanie stabilnej wartości tokena na poziomie 1 USD, wypłacając dywidendy posiadaczom bezpośrednio do ich portfeli i to co miesiąc. Inwestycje będą skoncentrowane na gotówce, amerykańskich bonach skarbowych i umowach odkupu.

Mając na celu zapewnienie zysku, oferując jednocześnie korzyści płynące z technologii blockchain. Fundusz umożliwia transfer tokenów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 (366) dni w roku.

Kto poza BlackRock i Securitize?

Do obecnych, kluczowych uczestników ekosystemu BUIDL należą już Anchorage Digital Bank NA, BitGo, Coinbase i Fireblocks, a także inni dostawcy infrastruktury w branży. BlackRock Financial Management Inc. pełni funkcję zarządzającego inwestycjami, a Bank of New York Mellon depozytariusza i administratora funduszu.

Securitize zajmuje się zarządzaniem tokenizowanymi akcjami i operacjami funduszy, natomiast PricewaterhouseCoopers LLP jest mianowanym audytorem (jak na razie tylko do 31 grudnia 2024 r.).

Dla Funduszu ustalono minimalną kwotę inwestycji na poziomie 5 milionów USD.

Początkowo fundusz będzie obracał aktywami o wartości “jedynie” 100 mln USD. Wartość tą zdeponowano na blockchainie Ethereum w postaci 100 000 000 USDC.

W tle trwa oczekiwanie na powstanie ETF-ów ETH m.in. BlackRock. Analitycy zaczynają wątpić w to, że fundusz uda się uruchomić już w maju. Ostateczny termin dot. wniosku giganta wypada w sierpniu. Będzie to jednak oznaczało, że SEC tym razem nie zatwierdzi wszystkich wniosków, a głównie od firmy dowodzonej przez Larry’ego Finka.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.