Cena bitcoina (BTC) skacze o 10% po decyzji Fed. Mocne odbicie solany i dogecoina | Wiadomości | CrypS.

Cena bitcoina (BTC) skacze o 10% po decyzji Fed. Mocne odbicie solany i dogecoina

Jacek Walewski
bitcoin rośnie

Jeszcze parę minut przed posiedzeniem władz Fedu przeciętny inwestor kryptowalut siedział w koncie swojego pokoju i wyciągał z pudełka kolejne chusteczki. Niedługo potem mógł ponowie sięgać po szampana. Rynek odbił. I to mocno. Powód?


  • Kurs bitcoina i innych kryptowalut rośnie po ogłoszeniu decyzji Fedu,
  • Stopy procentowe w USA pozostaną na niezmienionym poziomie,
  • Z najnowszego raportu banku centralnego USA wynika, że w tym roku będą obniżane aż 3 razy.

Fed podpompowuje kryptowaluty

Rezerwa Federalna nie zaskoczyła. Zgodnie z prognozami pozostawiła stopy procentowe w przedziale 5,25-5,5%. Skąd więc nagły optymizm rynku? To proste. Nie chodzi tym razem o obecną decyzję, ale przyszłe. Z marcowego raportu władz monetarnych USA wynika, że jeszcze w tym roku stopy zostaną obniżone 3 razy – każde cięcie na poziomie 25 pb.

I właśnie to ostatnie – potwierdzenie informacji z grudnia 2023 r. – napędza teraz wzrosty. Kurs bitcoina wzrósł od wczoraj o 9,9% patrząc od lokalnych dołków. Dziś za 1 BTC płaci się nieco ponad 67 000 USD.

Ether zdrożał z kolei do 3514 USD, co przekłada się na dobowy, 11-procentowy skok. Inwestorzy solany wzbogacili się przez 24 h o 18%. Dziś 1 SOL kosztuje 190 USD.

Udana reanimacja za dogecoinem. Za 1 DOGE musicie zapłacić 0,15 USD, czyli 20% więcej niż równą dobę temu.

Rany leczą jednak inwestorzy stosujący dużą dźwignię. Niemal 100 000 pozycji zostało zlikwidowanych. I to w ciągu tylko jednego dnia! Łączna wartość tych pozycji to ponad 320 milionów USD, natomiast największa pojedyncza pozycja, którą zarejestrowano na Binance, była warta 7 milionów USD.

Czy najgorsze jest już za nami?

Czy więc korekta jest już za nami? Analitycy newsbtc.com wskazują, że kluczowe będzie to, czy bitcoin przebije strefę oporu 68 800 USD. Jeżeli tak się nie stanie, może się rozpocząć kolejny spadek. Pierwsze wsparcie autorzy tej analizy dostrzegają przy poziomie 66 800 USD, a potem w okolicy 65 500 USD. Jeżeli i ten poziom zostanie przekłuty, spadniemy nawet do 64 800 USD lub jeszcze niżej – 63 000 USD.

Widać światło w tunelu

Wracając jednak jeszcze do decyzji Fedu warto dodać, że cięcia stóp (zapewne dopiero w czerwcu lub później) napędzą wzrosty na wielu rynkach – nie tylko kryptowalut, ale też akcji czy złota oraz srebra. Długoterminowo sytuacja wygląda bardzo dobrze.

Wszyscy ekscytujący się przyszłymi niższymi stopami procentowymi zapominają też o innej byczej zapowiedzi Fedu. Chodzi o spowolnienie tempa redukcji sumy bilansowej banku centralnego. Innymi słowy, Rezerwa Federalna zaczyna wolniej wyprzedawać swoje aktywa. To może jeszcze nawet ważniejsza wiadomość dla rynku. Fed przygotowuje się powoli do powrotu do polityki, którą prowadził przez lata. I która pompowała ceny kryptowalut i akcji.

bitcoin rośniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.