Cardano (ADA) po 5 dolarów? Te dane sugerują, że kurs altcoina niebawem wzrośnie | Wiadomości | CrypS.

Cardano (ADA) po 5 dolarów? Te dane sugerują, że kurs altcoina niebawem wzrośnie

Filip Dzięciołowski
Kurs Cardano

Znajdujący się w ścisłym TOP10 największych projektów kryptowalutowych pod względem marketcapu altcoin nie zaliczył w ostatnich miesiącach tak imponujących rajdów cenowych, jak jego koledzy pokroju Solany (SOL) czy Chainlink (LINK). Wiele osób twierdzi, że sieć Cardano jest martwa, a budowane w niej DAppsy to niewypały. Jednakże niektóre dane wskazują na to, że na tym blockchainie niebawem może znów dziać się naprawdę sporo.


  • Od początku tego roku w sieci Cardano powstało blisko 170 tys. nowych portfeli, co przekłada się średnio na 2100 adresów na dzień,
  • W 2024 roku deweloperzy tej sieci wdrożyli już do niej 40 tys. kolejnych smart kontraktów,
  • Topowy analityk wskazuje na analogiczne zachowanie kursu ADA na wykresie cenowym do tego, co miało miejsc w latach 2018-2021.

W sieci Cardano wcale nie ma nudy

Znajdujący się dziś na ósmym miejsc pod względem kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej token ADA od blockchaina Cardano dał się najbardziej poznać inwestorom z tego sektora podczas poprzedniej hossy. W ciągu 12 miesięcy w latach 2020-2021 wartość tego altcoina wzrosła o ponad 3500% z poziomu 0,8 dolara do dotychczasowego ATH wynoszącego 3,10 dolara.

Potem oczywiście przyszedł okres panowania niedźwiedzi w czasie srogiej kryptozimy. Chociaż obecnie mamy do czynienia z kolejnym już cyklem byka, w czasie którego wiele projektów zdążyło pokazać już swój potencjał (jak chociażby Solana), to Cardano pozostaje jakby trochę w cieniu.

Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że ten ekosystem jest już ogólnie “martwy” i nic się w nim porządnego nie zrodzi. Między innymi firma analityczna K33 w jednym z ostatnich raportów sugerowała wszystkim traderom, by sprzedali swoje tokeny ADA, póki jeszcze są cokolwiek warte.

Czy jednak sieć Cardano to faktycznie “łańcuch duchów” i nic się tam nie dzieje? Nie jest to do końca prawdą. Faktem jest to, że w tej sieci działa o wiele więcej deweloperów niż w przypadku wielu konkurentów z sektora altcoinów.

Co więcej, w tym tygodniu informowaliśmy Was również o tym, że Cardano w końcu doczekało się swojego stablecoina, który posiada rezerwy w walucie fiducjarnej.

Ponadto okazuje się, że od początku 2024 roku wdrożono do tego blockchaina aż 39 032 nowych smart kontraktów, co oznacza ich wzrost o 171,45%. Z jeszcze innej strony trzeba spojrzeć na dzienny wzrost liczby zakładanych nowych portfeli ADA. Wczoraj, tj. 20 marca, poziom wszystkich aktywnych adresów wynosił 4 651 150, co oznacza wzrost o 170 000 od 1 stycznia. Wychodzi na to, że każdego dnia w sieci tej pojawia się 2100 nowych użytkowników.

Cena Cardano szykuje się do odbicia?

W momencie pisania tego artykułu kurs ADA wynosi 0,63 dolara, co przekłada się na wzrost o 4,5% w ciągu 24h. Podobnie jak cały rynek, altcoin ten podnosi się po spadkach wynikających z ostatniej korekty. Najwyżej jak dotąd w tym roku token był handlowany po cenie 0,81 dolara, co oznaczało wzrost od 1 stycznia o jedyne 31,5%.

Kurs Cardano
Wykres cenowy ADA na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Kilka dni temu ceniony analityk kryptowalutowy – Ali Martinez – przedstawił pewien wzór wykresu cenowego ADA stwierdzając przy tym, że przypomina on w dużym stopniu zachowanie altcoina w latach 2018–2021.

Bazując na przekonaniu dot. cykliczności ruchów historycznego schamatu Cardano, Martinez spodziewa się, że token ten będzie poruszał się w przedziale cenowym od 0,55 do 0,80 dolara, po czym wzrośnie do 1,70 dolara. Po przebicie tego poziomu kryptowaluta może rozpocząć swój rajd cenowy na północ. Analityk typuje, że nowe ATH jest w zasięgu poziomu nawet 5 dolarów.

Kurs Cardanoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.