Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 20.02.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 20 lutego 2024 r.


Spis treści:


Nie pytaj gdzie Twoje 300 baniek. PlanB powie Ci, kiedy BTC po 600 tys. USD

Topowy analityk podzielił się całkiem ciekawą prognozą dotyczącą tego, co musiałoby się stać, by kurs bitcoina znalazł się na poziomach 200 i 600 tys. dolarów. Wskazał również, kiedy jego zdaniem możemy spodziewać nowego ATH na wykresie cenowym BTC.

Czytaj więcej: PlanB prognozuje, kiedy bitcoin kosztowałby 600 000 USD

Afera związana z airdropem od Starknet

Dziś rusza airdrop tokenów od Starknet. Całej sprawie towarzyszy sporo kontrowersji, a wielu stałych użytkowników tej sieci czuje się pokrzywdzonych z powodu tego, że nie załapali się na ten zrzut. Trzeba przyznać, że nieco dziwne są te kryteria, kto się kwalifikuje na odbiór STRK, a nie kto.

Czytaj więcej: Starknet notuje spadek aktywnych użytkowników o 57%. Ludzie piszą o największym oszustwie L2

Nowy token na Binance zalicza mega debiut

Wygląda na to, że rynek tokenów gamingowych także podniósł się po kryptozimie i radzie sobie naprawdę dobrze. Co ciekawe, projekt Pixels ze swoim tokenem, którego handel wystartował wczoraj na Binance, może pochwalić się na starcie świetnym wynikiem!

Czytaj więcej: Świetny debiut PIXEL na Binance! Ponad 1,2 mld USD obrotu pierwszego dnia. Kurs rośnie

MetaMask wprowadza ważną funkcję ds. bezpieczeństwa

MetaMask wprowadza dla wielu obsługiwanych przez siebie blockchainów dodatkowe środki bezpieczeństwa. To bardzo zdrowa praktyka biorąc pod uwagę, ile scamów i hacków ma nadal miejsce w cyberprzestrzeni, tak więc kolejne zabezpieczenia mogą nas uchronić przed bolesną stratą naszych kryptowalut.

Czytaj więcej: MetaMask wprowadza alerty bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć?

Korea Północna używa AI do swoich do nikczemnych celów

Północnokoreański reżim Kimów ma na swoich usługach wielu hakerów, którzy działają jako kolektyw zwany Lazarus Group. Mają oni na koncie miliardów dolarów skradzionych w kryptowalutach. Okazuje się, że posiadają całkiem sporą wiedzę na temat sztucznej inteligencji. Co gorsza, nie brakuje im pomysłów, jak wykorzystać AI do swoich działań przeciwko innym krajom. Ponadto wiedzą, jak używać tej technologii, by dokonywać kolejnych oszustw. Internet staje coraz mniej bezpiecznym miejscem.

Czytaj więcej: AI pomaga hakerom z Korei Płn. dobrać się do swoich ofiar. Polują na użytkowników tych platform

Kursy kryptowalut 20.02.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.