MetaMask wprowadza alerty bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć? | Wiadomości | CrypS.

MetaMask wprowadza alerty bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć?

Karolina Zawodnik
MetaMask

Znany portfel kryptowalutowy pozwalający na samoopiekę nad swoimi kluczami prywatnymi zwiększył bezpieczeństwo poprzez wdrożenie automatycznych powiadomień o potencjalnie “złośliwych” transakcjach.


  • MetaMask domyślnie zintegrował alerty bezpieczeństwa oparte na Blockaid w wielu sieciach blockchain,
  • Wspomniane powiadomienia są dostępne w Ethereum, Linea, BNB Chain, Polygon, Arbitrum, Optimism i Avalanche.

MetaMask zwiększa bezpieczeństwo 

Aplikacja przynależna do portfela kryptograficznego MetaMask domyślnie umożliwia integrację alertów bezpieczeństwa. Te zaś są obsługiwane przez zewnętrzną firmę Blockaid. Funkcja ta jest dostępna dla użytkowników rozszerzeń i aplikacji mobilnych w wielu sieciach blockchain. 

Najnowsze wdrożenie to następstwo wcześniejszego wprowadzenia alertów w fazie beta. Jego cel to automatyczne przesyłanie powiadomień o potencjalnych złośliwych transakcjach do użytkowników portfela. 

Alerty bezpieczeństwa zostały domyślnie zintegrowane z Ethereum (poprzez rozszerzenie) w styczniu 2024 r. Obecnie są one dostępne dla telefonów komórkowych i rozszerzeń w  sieciach: Linea, BNB Chain, Polygon, Arbitrum, Optimism i Avalanche.

MetaMask szacuje, że w obecnym r. alerty bezpieczeństwa zapobiegną kradzieży aktywów wartych setki milionów dolarów. Tym samym MetaMask dąży do tego, aby pozostać w czołówce bezpiecznych portfeli kryptowalutowych zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników.

Bariery na drodze do adopcji kryptowalut

Kwestie związane z bezpieczeństwem są bardzo ważne w przypadku zarządzania wirtualnymi walutami przez większą ilość użytkowników. Należy przypomnieć, iż w samym 2023 r. od posiadaczy kryptowalut skradziono, zhakowano lub wyłudzono 1,7 miliarda dolarów. Tym podobne zagrożenia mają być minimalizowane m.in. poprzez alerty o podejrzanych transakcjach. 

Blockaid to firma założona w 2022 r. Oferuje ona pakiet narzędzi symulujących transakcje przed ich realizacją. Chroni ona zintegrowane portfele i aplikacje dApps, takie jak MetaMask, OpenSea, Zerion i Rainbow, przed atakami phishingowymi i hackami. 

MetaMaskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.