PlanB prognozuje, kiedy bitcoin kosztowałby 600 000 USD | Wiadomości | CrypS.

PlanB prognozuje, kiedy bitcoin kosztowałby 600 000 USD

Karolina Zawodnik
Bitcoin ath

Pseudoanonimowy analityk, znany jako twórca popularnego modelu Stock to Flow (S2F) dla bitcoina (BTC) – PlanB – spodziewa się dalszych wzrostów czołowej kryptowaluty. Co więcej, spekuluje on, iż ta będzie górować nad złotem!


  • Znany analityk zakłada, że kurs BTC wzrośnie blisko 4-krotnie w stosunku do obecnej ceny,
  • Swoje oczekiwania co do kursu czołowej kryptowaluty PlanB przedstawił, podając jej przyszłą wartość jednostkową w uncjach złota.

Bitcoin gotowy do rajdu!

Nadchodzące lata mogą okazać się wysoce owocne dla największej z wirtualnych walut. Popularny ekspert postanowił przedstawić swoje najnowsze długoterminowe prognozy dla BTC. Liczy on na to, że w latach 2024-2025 cena bitcoina powinna wynosić co najmniej 100 uncji złota. 

W swoim wpisie na platformie X (dawnym Twitterze) PlanB zaznaczył, iż obecnie jeden BTC jest wart 26 uncji złota. Należy dodać, że jedna uncja złota to około 2 tys. dol. Z przedstawionych spekulacji wynika zatem, iż w tym bądź przyszłym roku kurs największej z kryptowalut może dotrzeć do 200 tys. dol. 

Biorąc pod uwagę wykres opublikowany przez PlanB, wynika z niego, że BTC powinien wznieść się ponad dotychczasowe ATH, które wyniosło około 68,7 tys. dol., już w tym roku. Prognozuje on również, że w 2025 r. kryptowaluta ta mogłaby kosztować do 300 uncji złota (600 tys. dol.).

BTC handluje bokiem

Po spektakularnych wzrostach, jakich doświadczył kurs bitcoina w ostatnich tygodniach, przyszła pora na stagnację. W ciągu ostatniej doby cena BTC doznała niewielkich wahań, które nie przekraczają nawet 1%. 

Kurs bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut handluje powyżej 52,3 tys. dol. za monetę. Od ATH z 2021 r. dzieli ją już niewiele, bo tylko około 24%. Zgodnie ze wskaźnikiem lęku i chciwości od alternative.me, inwestorzy wirtualnych walut wykazują obecnie zachłanność. 

Bitcoin athreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.