Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [2.11.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 2.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 listopada


Spis treści:


Sąd zezwala SEC na zredagowanie dokumentów zw. z przemówieniem Hinmana

Sarah Netburn, sędzia w sprawie SEC vs. Ripple, przychyliła się do wniosku regulatora o zmianę 2 dokumentów związanych z przemówieniem byłego dyrektora departamentu finansów, Williama Hinmana. Dokumenty te dotyczą dyskusji pracowników SEC na temat uznania, że Ethereum nie jest papierem wartościowym.

Dodatkowo w ostatnich dniach o nadanie status Amici Curiae (przyjaciela sądu) w sprawie poprosiła kryptowalutowa grupa lobbingowa Blockchain Association. Swój wniosek uzasadnia tym, że wynik sporu pomiędzy Ripple i SEC może mieć niszczące skutki dla branży krypto. Poparcie dla Ripple wyraziła również giełda kryptowalut Coinbase Inc i dołączyła do rosnącej liczby zwolenników branży krypto składających wnioski w sprawie z SEC. Zwróciła się do sędziego okręgowego USA o wydanie pozwolenia ławie przysięgłych na wysłuchanie argumentu Ripple, że firma nie zauważyła, że ​​XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym.

Czytaj więcej: Sąd zezwala SEC na zredagowanie dokumentów zw. z przemówieniem Hinmana


MiCA uderzy w influencerów

Ustawa o rynkach kryptowalut MiCA, tj. Market in Crypto-Asset zawiera klauzule, które mogą nie spodobać się influencerom z branży kryptowalut. Dyrektor do spraw strategii i polityki Unii Europejskiej w Circle, Patrick Hansen przytoczył jedną z tych klauzul:

“Za manipulację rynkową uznaje się między innymi następujące zachowania (…) wykorzystywanie okazjonalnego lub regularnego dostępu do mediów tradycyjnych lub elektronicznych poprzez wyrażanie opinii na temat kryptowaluty, przy jednoczesnym wcześniejszym zajmowaniu pozycji na temat tej kryptowaluty, oraz późniejsze czerpanie korzyści z wpływu wyrażonych opinii na cenę tej kryptowaluty, bez jednoczesnego ujawnienia tego konfliktu interesów opinii publicznej w odpowiedni i skuteczny sposób.”

Zauważył, że jeśli influencerzy będą czerpać korzyści z efektów swoich działań, po wejściu w życie Market in Crypto-Asset zostanie to uznane za manipulację rynkową w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: MiCA: postowanie o kryptowalutach manipulacją rynkową


Giełda Derbit zhackowana na 28 mln dolarów

1 listopada niezidentyfikowane osoby włamały się do gorącego portfela giełdy instrumentów pochodnych Deribit i wypłaciły 28 mln USD. Platforma była jednak w stanie ochronić inne aktywa ze względu na specyficzne oddzielenie środków własnych od środków klientów – 99% tych drugich jest przechowywanych w zimnym portfelu.

Deribit tymczasowo zawiesił wypłaty i wypłaty, w tym za pośrednictwem zewnętrznych powierników Copper, Clearloop i Cobo.

Czytaj więcej: Giełda Derbit zhackowana na 28 mln dolarów


MoneyGram dodaje w aplikacji usługę handlu kryptowalutami

Usługa transferu pieniędzy MoneyGram uruchomiła opcje handlu i przechowywania Bitcoin, Ethereum i Litecoin w aplikacji mobilnej dla użytkowników z USA. Rozwiązanie zostało wdrożone dzięki współpracy z licencjonowaną giełdą kryptowalut Coinme.

Czytaj więcej: MoneyGram dodaje w aplikacji usługę handlu kryptowalutami


Bitcoin nie przekroczy 100 tys. dolarów – uważa ekonomista Allianz

Mohamed El-Erian, starszy doradca ekonomiczny niemieckiego ubezpieczyciela Allianz, stwierdził, że bitcoin nigdy nie stanie się globalną walutą rezerwową dla dużych inwestorów. Ekonomista jest przekonany, że problemy bitcoina i niektórych altcoinów zostaną rozwiązane, jeśli organy nadzoru wprowadzą regulacje. Nie sądzi on jednak, że cena wiodącej kryptowaluty wzrośnie powyżej 100 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej: Bitcoin nie przekroczy 100 tys. dolarów – uważa ekonomista Allianz


Solend zhackowany na 1.26 mln dolarów

Twórcy Solend, protokołu kryptowalutowego opartego na Solanie, poinformowali o ataku na trzy pule pożyczkowe, który spowodował “zły dług w wysokości 1,26 miliona dolarów”.


Changpeng Zhao omówił perspektywy Twittera pod rządami “nieprzewidywalnego” Elona Muska

Elon Musk jest raczej nieprzewidywalny, ale to będzie miało pozytywny wpływ na rozwój Twittera. Taką opinię wyraził CEO Binance – Changpeng Zhao, podczas internetowego szczytu w Lizbonie.


Władze Singapuru testują tokenizację transakcji w walutach fiat

Monetary Authority of Singapore (MAS) przeprowadził transakcję z wykorzystaniem walut fiat w ramach pilotażowego projektu mającego na celu zbadanie potencjału DeFi w zakresie hurtowego pozyskiwania finansowania.

Podczas testu DBS Bank, JPMorgan i SBI Digital Asset Holdings wchodziły w interakcje z pulami płynności składającymi się z tokenizowanych jenów, dolara singapurskiego i papierów wartościowych rządu Singapuru. –> źródło: Forklog


Compute North sprzedał aktywa o wartości 5 mln dolarów byłemu wierzycielowi

Generate Capital kupił dwa centra danych dostawcy rozwiązań infrastrukturalnych dla górnictwa w chmurze – Compute North. Transakcja została wyceniona na 5 milionów dolarów.

We wrześniu spółka górnicza złożyła wniosek o upadłość i rozpoczęła opracowywanie planu restrukturyzacji działalności. Jego zobowiązania wobec 200 kontrahentów wyceniane są na 500 mln USD, natomiast aktywa wahają się od 100 mln USD do 500 mln USD. –> źródło: The Block


Twórcy Boba Network wprowadzają rozwiązanie warstwy 2 oparte na BNB Chain

Firma Blockchain Enya ogłosiła uruchomienie rozwiązania skalowania warstwy 2 dla Boba Network opartego na BNB Chain. Jako partner projektu, SushiSwap będzie jedną z pierwszych zdecentralizowanych giełd, która uruchomi wersję platformy opartą na BobaBNB. Wsparcie dla nowego produktu zapowiedziały także inne projekty, w tym te z segmentu metaverse.


Twórca STEPN uruchamia rynek NFT Mooar

Twórca projektu move-2-earn – STEPN, australijskie studio Find Satoshi Lab, uruchomiło rynek NFT – Mooar. Platforma obsługuje tokeny emitowane na Ethereum i Solanie. Kluczową cechą Mooar jest model subskrypcyjny – użytkownicy będą płacić 30 dolarów miesięcznie za członkostwo. Na platformie nie będzie żadnych prowizji, a jako jednostka rozliczeniowa będzie działać GMT.

Podczas gdy konkurencyjne rynki rezygnują z obowiązkowych opłat licencyjnych, Mooar będzie pobierał od 0,5% do 10% na rzecz twórców NFT.


RPA: sieć supermarketów Pick N Pay akceptuje BTC w całym kraju

Grupa posiadająca 1 994 sklepy zaakceptuje płatności BTC we wszystkich punktach na terenie RPA. Podobno eksperymenty z akceptowaniem krypto w Pick N Pay rozpoczęły się 5 lat temu w Kapsztadzie. –> źródło: Cointelegraph


Circle i Paxos otrzymują licencje na działalność w Singapurze

Władze Monetarne Singapuru (MAS) wydały zgodę na prowadzenie działalności z cyfrowymi aktywami dla spółek Paxos (emitent stablecoina USDP i właściciel giełdy itBit) oraz Circle (Coinbase, USDC).

sytuacja na rynku kryptowalut 2.11.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.