Giełda Derbit zhackowana na 28 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Giełda Derbit zhackowana na 28 mln dolarów

Maciej Żerelik
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

1 listopada niezidentyfikowane osoby włamały się do gorącego portfela giełdy instrumentów pochodnych Deribit i wypłaciły 28 mln USD.


Giełda była w stanie ochronić aktywa ze względu na specyficzne oddzielenie środków własnych od środków klientów – 99% tych drugich jest przechowywanych w zimnym portfelu.

Deribit tymczasowo zawiesił wypłaty i wypłaty, w tym za pośrednictwem zewnętrznych powierników Copper, Clearloop i Cobo. Wysłane depozyty zostaną przetworzone i zaksięgowane na kontach przez platformę „po wymaganej liczbie potwierdzeń”. Przedstawiciele giełdy poprosili jednak użytkowników, aby nie wysyłali nowych wniosków.

908 ETH i 691 BTC

Według analityków PeckShield, hakerzy ukradli ~9080 ETH (14,2 mln dolarów) i ~691 BTC (14,1 mln dolarów).

Przypomnijmy, że Deribit zamknął we wrześniu rundę finansowania o wartości 40 mln USD, a wycena platformy wyniosła 400 mln USD – liczba ta spadła o ponad pięć razy (2,1 mld USD) od sierpnia 2021 r., kiedy firma pozyskała 100 mln USD.

 

 

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.