Bitcoin nie przekroczy 100 tys. dolarów - uważa ekonomista Allianz | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin nie przekroczy 100 tys. dolarów – uważa ekonomista Allianz

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalej

Mohamed El-Erian, starszy doradca ekonomiczny niemieckiego ubezpieczyciela Allianz, stwierdził, że bitcoin nigdy nie stanie się globalną walutą rezerwową dla dużych inwestorów.


Mohamed El-Erian postrzega pierwotną kryptowalutę jako innowację technologiczną, która osiągnęła szczyt w listopadzie 2021 roku dzięki ogromnemu entuzjazmowi inwestorów, nadkonsumpcji i nadprodukcji.

Krypto zima i niekorzystne wydarzenia makroekonomiczne zatrzymały jednak ten postęp, a ekosystem obecnie się “umacnia”. Zdaniem El-Eriana najgorsze momenty rynku niedźwiedzia mamy już za sobą.

Nawet jeśli rynek kryptowalut przeżywa teraz złe czasy, nadal pozostanie ważną częścią “ekosystemu płatności”. Ekonomista jest przekonany, że problemy bitcoina i niektórych altcoinów zostaną rozwiązane, jeśli organy nadzoru wprowadzą regulacje. Nie sądzi on jednak, że cena wiodącej kryptowaluty wzrośnie powyżej 100 tysięcy dolarów.

Nie sądzę, aby bitcoin stał się globalną walutą i zyskał akceptację inwestorów instytucjonalnych. Kiedy ludzie mówią, że osiągnie 100 000, 200 000 lub 300 000 dolarów, zakładają masową dystrybucję BTC, ale tak się nie stanie.

Co sądzą inni?

Analitycy giełdy kryptowalut Kraken oczekują jednak, że bitcoin wzrośnie dziesięciokrotnie do nawet 356 841 USD.

Zarządzający funduszem ARK Invest powiedział w październiku, że bitcoin może stać się bardziej wartościowy niż większość walut fiat, w tym dolar amerykański.

Z kolei analityk i doświadczony trader kryptowalut Tone Vays twierdzi, że bitcoin wzrośnie o 400% w 2023 roku, nawet przed kolejnym halvingiem.

analitycy goldman sachs uważają, że bitcoin może spadać dalejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.