MoneyGram dodaje w aplikacji usługę handlu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

MoneyGram dodaje w aplikacji usługę handlu kryptowalutami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
moneygram

Usługa transferu pieniędzy MoneyGram uruchomiła opcje handlu i przechowywania Bitcoin, Ethereum i Litecoin w aplikacji mobilnej dla użytkowników z USA.


Rozwiązanie zostało wdrożone dzięki współpracy z licencjonowaną giełdą kryptowalut Coinme. W 2021 roku partnerzy otworzyli możliwość kupowania i sprzedawania bitcoina za waluty fiat w oddziałach dostawcy przekazów pieniężnych.

MoneyGram wykorzystał również blockchain Stellar, aby zapewnić płatności w lokalnych walutach dla przelewów stablecoina USD Coin (USDC) od Circle. Prezes i dyrektor generalny firmy – Alex Holmes, skomentował najnowsze wiadomości w następujący sposób:

Kryptowaluty uzupełniają wszystko, co robimy w MoneyGram. Od dolarów do euro do jenów i tak dalej. Zapewniamy natychmiastowy dostęp do ponad 120 walut na całym świecie. Widzimy też aktywa cyfrowe jako kolejną opcję wejścia i wyjścia funduszy.

MoneyGram spodziewa się, że w przyszłości rozszerzy liczbę kryptowalut obsługiwanych w aplikacji.

Moneygram i Ripple (XRP)

Przypomnijmy, że w 2019 roku serwis rozpoczął przetwarzanie płatności transgranicznych za pośrednictwem systemu Ripple’sOn-Demand Liquidity. W lutym 2021 roku porzucił swój produkt oparty na tokenie XRP, powołując się na niepewność wynikającą ze sporu sądowego Ripple vs SEC.

W marcu tego samego roku partnerzy zakończyli współpracę.

moneygramreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.