Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.09.2023]

Kursy kryptowalut 18.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 18 września 2023 roku.


Spis treści:


Te wydarzenia w tym tygodniu mogą oddziaływać na kursy kryptowalut

Jak co tydzień prezentujmy Wam zestawienie wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższych dniach na rynku cyfrowych aktywów i nie tylko. Wiele projektów z sektora altcoinów poszerzy podaż swoich tokenów w obiegu. Wszyscy czekają również na komentarz prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), Jerome’a Powella, w sprawie stóp procentowych. Będzie się działo w najbliższych dniach.

Czytaj więcej: Te altcoiny zostaną w tym tygodniu odblokowane. Co jeszcze warto mieć na oku?

Base świetnie sobie radzi na rynku blockchaina. Sieć przegoniła Solanę

Sieć warstwy 2 od giełdy Coinbase została uruchomiona niespełna 1,5 miesiąca temu, a już może pochwalić się kilkoma sukcesami. Przed weekendem padł między innymi jej nowy rekord ilości przeprowadzonych dziennie transakcji, przy czym blockchain ten przegonił niektóre inne projekty, które można spokojnie uznać jako mainstreamowe. To nie koniec dobry wieści, bowiem pod względem całkowitej wartości zablokowanej dot. zgromadzonych środków udało się również zostawić w tyle blockchain, który jest niekwestionowanym gigantem w tym sektorze.

Czytaj więcej: Sieć od Coinbase z kolejnymi sukcesami. Udało się przegonić topowe blockchainy

Giełda JPEX walczy o przetrwanie po tym, jak wpisano ją na listę ostrzeżeń

Japońska platforma do handlu kryptowalutami, która oficjalnie zarejestrowana jest w Dubaju (tak, brzmi to już podejrzanie), przyznała oficjalnie, że ma obecnie poważne problemy ze swoją płynnością finansową. Jest to spowodowane tym, że organy nadzorcze z Hongkongu umieściły platformę na swojej liście ostrzeżeń wskazując na wiele red flagów związanych z jej działalnością. W następstwie tego JPEX wprowadziło nowe procedury, by jakoś przetrwać ten kryzys, jednakże PR-owo nie jest to najlepsze zagranie.

Czytaj więcej: Giełda JPEX przyznaje, że walczy z kryzysem płynności

Ethereum zaprezentowało nową sieć testową. Problem w tym, że nie działa

Przed weekendem deweloperzy drugiego najbardziej popularnego blockchaina zaprezentowali jego nową sieć testową. Holesky ma zastąpić inny tego typu łańcuch, a dokładnie to Goerli. Ma również pełnić ważną rolę w kolejnym hard forku Ethereum. Jego publiczna premiera jednak w ostatniej chwili została przełożona na dwa tygodnie później, bowiem wystąpiła awaria jego kodu genesis.

Czytaj więcej: Ethereum przedstawia nową sieć testową. Na starcie pojawia się jednak problem

Rynek kryptowalut chciał się pozbyć Ripple?

Powiązania twórców ekosystemu Ethereum z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) od lat budzą różne teorie spiskowe. Jedną z nich jest twierdzenie, że zawiązał się nawet spisek, którego celem było wyeliminowanie z rynku firmy Ripple. Teraz do sprawy odniósł się Charles Hoskinson, czyli twórca Cardano. Programista stanął jednak murem za Ethereum i wyjaśnił, dlaczego taka teoria nie ma sensu.

Czytaj więcej: Spisek z SEC, by wyeliminować Ripple? Charles Hoskinson broni Ethereum

Twórca Dogecoina zostaje wplątany w spór sądowy Elona Muska

Najbogatszy człowiek na świecie jest w trakcie sprawy sądowej, którą wytoczyli przeciwko niemu poszkodowani inwestorzy zarzucający mu manipulacje ceną DOGE. Powodowie domagają się od niego odszkodowania w wysokości 258 miliarda dolarów. Nowe dokumenty, jakie zostały oficjalnie wprowadzone do procesu, mówią o tym, że członkowie Tesli mieli wpływać na twórców negatywnych treści w Internecie dot. Elona Muska. Wśród wymienionych osób znalazł się również Billy Markus, czy twórca dogecoina.

Źródło: Bitcoinist

Bitcoin przebija poziom 27 tys. dolarów pierwszy raz od miesiąca

Po tym, jak pierwsza kryptowaluta ponownie straciła na wartości w wyniku negatywnych doniesień medialnych, jej kurs zjechał do poziomu 25-26 tys. dolarów, których nie udawało się bykom przebić przez ostatnie tygodnie. Dziś pierwszy raz we wrześniu tego roku BTC znalazło się powyżej 27 tys. dolarów. Inwestorzy zareagowali bardzo entuzjastycznie, a analitycy wieszczą początek kolejnych wzrostów, które pociągną ze sobą także altcoiny.

Kursy kryptowalut 18.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.