Spisek z SEC, by wyeliminować Ripple? Charles Hoskinson broni Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Spisek z SEC, by wyeliminować Ripple? Charles Hoskinson broni Ethereum

Karolina Kropopek
CEO Cardano

Założyciel Cardano podjął kontrowersyjną debatę na temat rzekomego spisku między Ethereum a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz ich stosunku wobec Ripple i kryptowaluty XRP.


W jednym z najnowszych wątków na platformie X (dawnym Twitterze) Charles Hoskinson zaczął głośno zastanawiać się nad relacją między regulatorem ze Stanów Zjednoczonych a drugim co do wielkości projektem kryptowalutowym. 

Ethereum mogło przekupić SEC?

Założyciel Cardano rozważył, czy amerykański organ regulacyjny został przekupiony przez projekt, którego twarzą jest Vitalik Buterin. Takie przypuszczenia wytworzyły się na tle wrogiego nastawienia SEC do kryptowaluty XRP, której sprzedaż organ ten uznał za niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Niektórzy członkowie społeczności kryptowalut zaczęli zastanawiać się nad tym, dlaczego wspomniany regulator nie potraktował sprzedaży ETH we wczesnych fazach istnienia Ethereum w ten sam sposób. Charles Hoskinson przypomniał, że projekt ten zebrał około 18 mln dol. w ramach swojego ICO. 

Według jego sugestii w tym okresie SEC mógł przymknąć oko i pozwolić mu się rozwijać bez kontroli. Zgodnie z podejrzeniami założyciela Cardano osobiste relacje oraz zakulisowe transakcje mogły odegrać kluczową rolę w tak łagodnym potraktowaniu sprawy. 

Zamierzony atak wymierzony w Ripple?

Obok ten sam przedsiębiorca odrzucił pogłoski mówiącą o tym, że Ethereum chciało wyeliminować konkurencję ze strony Ripple. W jego opinii plotki o przekupstwie SEC, aby uderzyć w XRP, są bezpodstawną teorią spiskową. Charles Hoskinson zauważył w szczególności, iż oba te projekty mają różne cele i tak naprawdę nie są dla siebie rywalami. 

Kulisy tej sprawy zdradził Steven Nerayoff, twierdząc, iż uderzono w niego ze względu na jego wiedzę na temat ICO Ethereum. W ten domniemany spisek zaangażowany był podobno amerykański Departament Sprawiedliwości, FBI, osoby z SEC, a nawet Ripple. Mężczyzna ten wyszedł jednak zwycięsko z tego 4-letniego sporu prawnego. 

CEO Cardanoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.