Ethereum przedstawia nową sieć testową. Na starcie pojawia się jednak problem | Wiadomości | CrypS.

Ethereum przedstawia nową sieć testową. Na starcie pojawia się jednak problem

Jacek Walewski
ETH Ethereum [ETH]

Reforma Ethereum trwa w najlepsze. Choć nie bez problemów. Deweloperom projektu nie udało się teraz uruchomić nowej sieci testowej Holesky. Planowali dokonać tego w piątek. Co się stało?


Ethereum z pewnymi problemami

Sieci testowe to klony głównego łańcucha bloków, które używane do symulowania pewnych transakcji i testowania aplikacji przed  wdrożeniem zmian we właściwym blockchainie. Holesky ma zastąpić jedną z obecnych sieci testowych łańcucha bloków, Goerli.
Ta ostatnia nadal działa, więc zmiana terminu startu Holesky nie utrudnia prac programistom. Ci nadal mogą testować swoje aplikacje w obecnej sieci testowej. Goerli ma wyjść z użycia dopiero w 2024 r.

Holesky ma złagodzić pewne problemy ze skalowaniem, które nadal występują w Ethereum. Programiści mają pozwolić na przyłączenie się do sieci dwukrotnie większej liczbie walidatorów w porównaniu do sieci głównej.

W piątek niektórzy weryfikatorzy byli w stanie ręcznie uruchomić Holesky. Tyle że wystąpiła pewna błędna konfiguracja – w jednym z plików genesis. W rezultacie twórcy Ethereum zdecydowali się przełożyć start sieci o około dwa tygodnie.

Takie wpadki mają miejsce w środowisku Ethereum rzadko. Tym bardziej, że rok i kilka dni temu w sieci wdrożono the Merge, przełomową zmianę, która może napędzić mocne wzrosty kursu ETH w czasie kolejnej, potencjalnej hossy kryptowalut. Dziś zresztą Ethereum to drugi co do wielkości łańcuch bloków po sieci Bitcoin, co sprawia, że jest bacznie obserwowany przez analityków. Każdy błąd twórców może negatywnie odbić się na wycenie nie tylko etheru, ale i innych projektów.

Możliwe jest wskrzeszenie sieci za pomocą poprawki, ale zdecydowaliśmy, że prawdopodobnie lepiej będzie zacząć od nowa, biorąc pod uwagę, że będzie to nowa sieć, która będzie działać przez lata

– przekazał społeczności Parithosh Jayanthi, inżynier w Fundacji Ethereum.

Dencun

Przed nami hard fork Dencun. Holesky ma odegrać w nim kluczową rolę. W ramach Dencun ma zostać uruchomiony proto-danksharding, czyli funkcja techniczna mająca na celu lepsze skalowanie blockchaina. Jayanthi powiedział serwisowi CoinDesk, że opóźnienie dot. startu Holesky nie  powinno mieć wpływu na termin wdrożenia Dencun.

ETHreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.