Sieć od Coinbase z kolejnymi sukcesami. Udało się przegonić topowe blockchainy | Wiadomości | CrypS.

Sieć od Coinbase z kolejnymi sukcesami. Udało się przegonić topowe blockchainy

CEO Coinbase

Warstwa 2 sieci od giełdy Coinbase, znana jako Base, od momentu swojego startu w sierpniu bardzo szybko zyskuje na znaczeniu w sektorze kryptowalut


W ciągu pierwszego miesiąca od jej uruchomienia Base doświadczyła imponującego wzrostu, zarówno w liczbie transakcji, jak i unikalnych adresów oraz całkowitej wartości zablokowanej (TVL).

Base wspina się coraz wyżej

Niewątpliwie, jednym z głównych czynników napędzających ten wzrost jest rosnąca popularność aplikacji społecznościowej FriendTech. Niniejsza aplikacja stała się magnesem dla społeczności kryptowalutowej i znacząco wpłynęła na zwiększenie aktywności w sieci Base. To pokazuje, że Coinbase wprowadzając nowe rozwiązania na rynku – robi to skutecznie. 

Możemy zauważyć, że rośnie nie tylko liczba użytkowników i transakcji. Base osiągnęła znaczący kamień milowy, przewyższając Solanę w kategorii całkowitej wartości zablokowanej (TVL). Według najnowszych danych, TVL w Base wynosi około 375,04 mln USD, podczas gdy Solana ma TVL na poziomie 306,33 mln USD. 

Kolejne rekordy Base

Co więcej, w dniu 14 września sieć Base zanotowała 1,88 miliona przeprowadzonych transakcji i tym samym pobiła wcześniejszy rekord wynoszący 1,41 miliona transakcji, jakie odnotowano w tej sieci w ciągu jednego dnia. Dzięki temu Base wyprzedziła inne rywalizujące sieci takie jak Optimism i Arbitrum, które razem miały tylko 878 000 transakcji w tym samym czasie.

Mimo spektakularnego rozwoju sieć pozostaje w tyle za blockchainami z ugruntowaną pozycją, takimi jak Polygon i BNB Smart Chain (BSC). Dla porównania należy wskazać, że tego samego dnia Polygon zanotował 2,1 miliona transakcji, a BSC – 3,1 miliona. 

Kluczową cechą, która przyciąga do Base zarówno użytkowników, jak i deweloperów, jest jej wydajność i skalowalność. Dzięki technologii warstwy 2, Base oferuje szybsze transakcje i niższe opłaty za gaz. To z kolei przekłada się na lepsze doświadczenia użytkowników – zwłaszcza w kontekście aplikacji FriendTech. Warto wspomnieć, że sieć została oficjalnie uruchomiona ponad miesiąc temu i w błyskawicznym tempie podbija rynek.

CEO Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.