Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 18.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 18 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Donald Trump zapewnia, że Amerykanie nie muszą obawiać się o CBDC

Donald Trump spotkał się wczoraj z głośnym aplauzem w trakcie swojego przemówienia, podczas którego złożył potężną obietnicę. Fani wolnościowych idei zdecydowanie będą mieć na względzie tę deklarację podczas wyboru na kogo zagłosować w listopadowych wyborach prezydenckich. Na wieść o kolejnym „drobnym” sukcesie polityka zareagował wzrostowo pewien token o całkiem niemałej kapitalizacji rynkowej.

Czytaj więcej: Donald Trump składa ważną obietnicę, co prowadzi do wystrzału kursu tego tokena

Firmy krypto z Europy poznały nowe nakazy w ramach MiCa

Dostawcy usług związanych z kryptowalutami w państwach UE będą mieli jeszcze więcej obowiązków z ramienia przepisów zawartych w ramach ustawy MiCa. Nie ciężko jest się domyślić, na kogo przy okazji polują europejskie organy nadzorcze wprowadzając dodatkowe dyrektywy dot. AML.

Czytaj więcej: MiCa narzuci jeszcze większą kontrolę klientów ze strony kryptowalutowych firm

Analitycy K33 mocno pojechali po Cardano

To jest bardzo ciekawy temat naszym zdaniem. Projektowi, który znajduje się w TOP10 największych kryptowalut pod względem marketcapu, zarzuca się, że absolutnie nie ma żadnej przyszłości ze względu na jego strukturę technologiczną. W najnowszym raporcie analityk K33 wskazuje na braki ekosystemu Cardano, które definiują go jako „łańcuch duchów”. Nie pierwszy raz sieć ta jest określana w ten właśnie sposób.

Czytaj więcej: Sprzedajcie wszystkie tokeny Cardano (ADA) – sugeruje firma K33 w swoim raporcie

Max Keiser atakuje znanego bankiera (nie, nie chodzi o Jamie’go Dimona)

Temat ETF-ów na bitcoina zaczyna coraz bardziej polaryzować społeczność kryptowalut. Sporo osób cieszyło się z faktu powstania tego typu instrumentów finansowych, ale i tych stojących po drugiej stronie barykady nie brakuje. Teraz Max Meiser wskazał na człowieka, które ponoć przyczynił się do tego, że kurs BTC zatrzymał się na pewnym etapie swoich wzrostów, a następnie doświadczył korekty o kilka tysięcy dolarów.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina nie przebił 50 tys. USD przez tego człowieka – wskazuje znany maksymalista

Zmiana układu sił na rynku zdecentralizowanych giełd

Uniswap ustępuje pierwszego miejsca w rankingu zdecentralizowanych giełd o najwyższym dziennym wolumenie platformie, która jakiś czas temu dokonała kluczowych zmian w swoich strukturach. Natomiast jej natywny token zaczął odzyskiwać poziomy sprzed korekty, która przyszła z nowym rokiem.

Czytaj więcej: Nowy lider wśród DEX-ów! W przegonieniu topowej giełdy pomogła ta zmiana

Bitcoin drugim najpopularniejszym towarem wśród ETF-ów

Po pierwszych pięciu dniach handlu ETF śledzący cenę spot bitcoina od firmy Grayscale znalazł się na drugim miejscu pod względem ilości zarządzanych aktywów (AUM). Kryptowaluta wyprzedziła srebro!

Czytaj więcej: Pierwszy poważny sukces ETF-ów na bitcoina!

Stablecoin od Justina Suna nadal nie odzyskał kursu 1 USD

TrueUSD wciąż nie może powrócić do swojej standardowej ceny 1 dolara, mimo iż stojący za nim zespół otrzymał wsparcie od firmy księgowej Moore Hong Kong, która ma każdego dnia publikować raporty z audytów dot. rezerw tego stablecoina w walutach fiducjarnych. Co więcej, dziś kurs tego aktywa spadł jeszcze niżej, do poziomu 0,97 dolara.

Wykres cenowy TrueUSD z dziś na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Kursy kryptowalut 18.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.