Pierwszy poważny sukces ETF-ów na bitcoina! | Wiadomości | CrypS.

Pierwszy poważny sukces ETF-ów na bitcoina!

Okazuje się, iż ETF-y spot na BTC przegoniły pod względem popularności ETF-y na srebro na rynkach amerykańskich. Tym samym czołowa z kryptowalut osiągnęła status drugiego co do wielkości towaru w Stanach Zjednoczonych pod względem zarządzanych aktywów (AUM).


  • Bitcoin zdołał prześcignąć srebro, stając się drugim co do wielkości towarem ETF w USA pod względem AUM,
  • ETF-y spot na BTC zdołały osiągnąć widoczny sukces po zaledwie tygodniu handlu.

Bitcoin wygrywa ze srebrem?

Fundusze ETF na cenę spot BTC otrzymały znaczne zainteresowanie ze strony amerykańskich inwestorów. Popyt na nie doprowadził do tego, że wyprzedziły one ETF-y na srebro pod względem AUM.

Należy przypomnieć, iż wcześniej to srebro było drugim głównym funduszem ETF na pojedyncze towary pod względem AUM w Stanach Zjednoczonych. Jednak aktualnie to ETF-y spot na BTC posiadają około 647 651 bitcoinów, co stanowi 27,5 miliarda dolarów AUM. Co ciekawe, sam Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) posiada obecnie około 619 000 bitcoinów.

https://twitter.com/Capital15C/status/1747610661322912187?s=20

To z kolei spycha srebro na trzecią pozycję z około 11,5 miliardami dolarów podzielonymi na pięć ETF-ów. Na czele pozostaje oczywiście złoto. W jego przypadku łączne AUM wynosi 96,3 miliarda dolarów w 19 ETF-ach.

Zainteresowanie ETF-ami na BTC może się utrzymywać

Według danych pochodzących od Yahoo Finance, w czwartek będący piątym dniem handlu nowymi aktywami, skumulowany wolumen obrotu dla 11 funduszy ETF spot na BTC przekroczył 12 miliardów dolarów. Zdaniem analityków tak duże zainteresowanie takimi produktami inwestycyjnymi jest w stanie utrzymać się na dłuższą metę.

Emitenci bitcoinowych ETF-ów wprowadzili konkurencyjne struktury opłat, aby przyciągnąć więcej inwestorów. Choć wiele osób wciąż postrzega kryptowaluty, jako aktywa obarczone wysokim ryzykiem, coraz to większe przyjęcie ETF-ów na BTC może utorować drogę dla podobnych produktów tj. ETF-y spot na Ethereum.

Tymczasem największa z wirtualnych walut handluje nieco powyżej 41,3 tys. dol. za monetę. Choć jeszcze przed wydaniem zgody na uruchomienie ETF-ów spot na BTC w USA, jej kurs wzrósł ponad 48 tys. dol., w ostatnich dniach bitcoin widocznie tanieje.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.