Kurs bitcoina nie przebił 50 tys. USD przez tego człowieka - wskazuje znany maksymalista | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina nie przebił 50 tys. USD przez tego człowieka – wskazuje znany maksymalista

Max Keiser, zadeklarowany maksymalista BTC, wskazał, kogo uważa za głównego „winowajcę” spadku ceny bitcoina. Komu więc mamy zawdzięczać obecną korektę? 


  • Keiser twierdzi, że kurs BTC nie wzrósł po zatwierdzeniu ETF-ów przez prezesa jednego z banków,
  • CEO Vanguard Banku zakazał sprzedawania klientom jego instytucji jednostek ETF-ów na cenę spot BTC.

Max Keiser mówi, kto zepsuł nam imprezę

Czy na świecie jest drugi tak zagorzały maksymalista bitcoina jak Max? Możliwe, ale my w redakcji jeszcze go nie poznaliśmy. Teraz ów turbo fan zdradził nam tajemnicę: komu to “zawdzięczamy” spadek ceny BTC?

I faktycznie, powstanie ETF-ów na BTC miało być w oczach niektórych katalizatorem wzrostu ceny kryptowaluty. Tak się nie stało. Jak oczekiwali bardziej doświadczeni inwestorzy, rynek “kupił plotki”, ale potem “sprzedał “fakty”. I tak możemy się uważać za szczęśliwców, bowiem od momentu powstania ETF-ów cena BTC spadła tylko o ok. 7%.

Keiser nie jest jednak zadowolony, bo czekał na bitcoina za 50 000 USD. Zamiast cieszyć się promocją, szuka winowajcy spadków. I znalazł! Jest nim dyrektor naczelny Vanguard Banku, Mortimer J. Buckley.

Dlaczego rola złoczyńcy w uniwersum Keisera przypadła właśnie szefowi Vanguard Banku? Ogłosił on bowiem, że zakaże swoim klientom zakupu kryptowaluty i produktów z nią związanych, w tym ETF-ów. Dodał nawet, że zablokuje możliwość inwestowania w jednostki funduszy ETF opartych na złocie. Powód? Uważa, że bitcoin nie ma wartości wewnętrznej.

To o tyle dziwne, że Vanguard Group jest jednym z największych posiadaczy akcji MicroStrategy, czyli firmy, która wręcz nałogowo inwestuje w BTC.

Czy Keiser ma jednak rację, że obwinia Buckley’a za spadki? Raczej nie. Korekta na rynku była wręcz spodziewaną oczywistością. I tylko naiwni inwestorzy oczekiwali od razu pompy kursu.

Przed nami wzrosty

Oczywiście spadki nie przekreślają dalszej hossy. Jesteśmy w pierwszym jej etapie. Korekta po zatwierdzeniu ETF-ów, jak wspomniałem, była czymś oczekiwanym.

Pamiętajmy, że przed nami kwietniowy halving, a potem też potencjalne obniżki stóp proc. przez Fed, co także napędzi wzrosty na wykresie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.