Donald Trump składa ważną obietnicę, co prowadzi do wystrzału kursu tego tokena | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump składa ważną obietnicę, co prowadzi do wystrzału kursu tego tokena

Filip Dzięciołowski

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już za niecałe 11 miesięcy! Atmosfera związana z nimi zaczyna się robić coraz gorętsza, a wiele oczu jest zwróconych w stronę Donalda Trumpa, który po 4 latach zamierza wrócić do Białego Domu kolejny raz w roli głowy państwa. 


  • Donald Trump przemawiał wczoraj w Portsmouth, w stanie New Hampshire. Były prezydent USA, który zamierza ponownie przejąć tę funkcję, tym razem od ubiegającego się o reelekcję Joe Bidena, wszedł na temat CBDC, czyli cyfrowego dolara od Fedu,
  • Polityk i biznesmen zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta, to nie dopuści do tego, by powstał cyfrowy odpowiednik dolara, który budzi tak wiele głosów sprzeciwu,
  • W następstwie wywołanej tymi słowami euforii, token MAGA mocno wyskoczył na swoim wykresie cenowym.

Trump mówi „nie!” dla CBDC

Większość Amerykanów nie jest optymistycznie nastawiona wobec cyfrowego dolara, czyli CBDC od Rezerwy Federalnej (Fedu). W społeczności kryptowalut temat tego rodzaju pieniądza budzi sporo kontrowersji, bowiem jest jasne, że jego natura jest skrajnym zaprzeczeniem wszystkiego, co leży u podstaw tego rynku.

Wielu polityków z USA sprzeciwiało się w zeszłych latach temu, by nawet pracować nad projektem cyfrowej waluty kontrolowanej przez rząd. Między innymi senatorowie Tom Emmer i Ted Cruz oraz gubernator Florydy – Ron de Santis – otwarcie nawoływali do bojkotu tego typu rozwiązań finansowych.

Ten ostatni doprowadził nawet do prawnego zakazania funkcjonowania CBDC w tym stanie. Do zdeklarowanych przeciwników tego pomysłu należą także Post Malone, czyli gwiazda rapu, oraz podcaster Joe Rogan.

Joe Biden wydaje się być natomiast dość pozytywnie otwarty wobec tego aktywa od Fedu, co natomiast znacznie redukuje jego szansę na poparcie ze strony entuzjastów ideałów wolnościowych. Ten fakt za to wykorzystał wczoraj jego największy przeciwnik polityczny, czyli Donald Trump.

Polityk zadeklarował swoim zwolennikom podczas przemowy w Portsmouth, w stanie New Hampshire, że absolutnie nie ma zgody na cyfrowego dolara.

Taka waluta dałaby rządowi federalnemu, naszemu rządowi federalnemu, absolutną kontrolę nad twoimi pieniędzmi […] mogliby zabrać twoje pieniądze, a ty nawet nie zauważyłbyś, że ich nie ma. Byłoby to niebezpieczne zagrożenie dla wolności i zapobiegnę przedostawaniu się tego zjawiska do Ameryki

– zapewniał wczoraj kandydat na prezydenta.

Token MAGA osiąga nowe ATH

Deklaracja Donalda Trumpa odbiła się głośnym echem w środowisku finansowym, a zwłaszcza w branży kryptowalut, która dość entuzjastycznie odebrała to stanowisko. Trzeba przyznać, że w tym sektorze Trump posiada naprawdę sporo popleczników.

Jego słynne już hasło „Make America Great Again” przyświeca poglądom wielu wyborców, którym absolutnie nie podobają się działania ze strony rządzącego obozu Demokratów.

W zeszłym roku, w dniu 11 sierpnia, na rynku cyfrowych aktywów pojawił się projekt ze swoim tokenem o nazwie MAGA, co oczywiście jest skrótem od wspomnianego wyżej sloganu Trumpa. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie tego coina, zarobione środki przez twórców idą na poczet wspierania amerykańskich weteranów wojennych oraz dzieci.

Od początku tego roku wartość tej kryptowaluty rośnie, co jest między innymi związane ze spektakularną wygraną Trumpa w prawyborach, jakie odbyły się w stanie Iowa. Od pierwszego stycznia 2024 roku cena MAGA wzrosła o ponad 300%. Natomiast dziś, tj. 18 stycznia, token ten osiągnął swój najwyższy kurs w historii (ATH) na poziomie 1.003 dolara.

Jego kapitalizacja rynkowa też nie należy do najmniejszych, bowiem w momencie pisania tego artykułu wynosi ona aż 37, 58 miliona dolarów. Natomiast płynność na zdecentralizowanych giełdach (DEX-ach), to 1,5 miliona dolarów.

Wykres cenowy tokena MAGA. Źródło: TradingViewreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.