Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.08.2023]

Kursy kryptowalut 17.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Następny krypto milioner został zamordowany

Czarna seria śmierci osób z rynku cyfrowych aktywów trwa. Niektórzy jeszcze przeżywają zgon argentyńskiego finfluencera, którego zwłoki pocięto i wrzucono do plecaka pozostawionego na jednej z ulic Buenos Aires, a tu pojawia się analogiczny, makabryczny przypadek. W Bułgarii znaleziono rozczłonkowane zwłoki milionera, który dorobił się na inwestycji w kryptowaluty. W tym przypadku otrzymujemy chociaż nieco więcej szczegółów kto, skąd, po co i dlaczego. Uwaga, jest krwawo.

Czytaj więcej: Kolejny rozczłonkowany krypto inwestor znaleziony w ściekach

BitBoy atakuje Worldcoin

Jeden z najpopularniejszych youtuberów ze świata kryptowalut opublikował nowy film, w którym stanowczo przestrzega wszystkich przed głośnym projektem Worldcoin. Wskazuje w nagraniu na fakty, które rzucają cień wątpliwości na wiarygodność Sama Altmana, czyli CEO firmy oraz przypomina o kwestii bezpieczeństwa naszych wrażliwych danych.

Czytaj więcej: Prawda o Samie Altmanie i Worldcoin – BitBoy ostrzega przed tym projektem

Shibarium rozpoczyna działalność od poważnej awarii. Duże spadki tokenów

Długo oczekiwana sieć skalująca warstwę 2 Ethereum – Shibarium – wystartowała. Nie był to jednak początek, jaki sobie wyobrażał Kusama oraz reszta deweloperów tego projektu. Bowiem na starcie pojawił się fuckup w postaci awarii produkcji bloków. Dodatkowo niemożliwe było sprawdzenie salda posiadanych środków na tym blockchainie, ani ich przetransferowanie w inne miejsce. Ponadto kursy tokenów powiązanych z całym tym ekosystemem zaczęły mocno lecieć w dół.

Czytaj więcej: Start Shibarium i od razu kłopoty. Powiązane tokeny tracą na wartości

SEC może mieć spore kłopoty przez Prometherum

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) posiada dziwne powiązania z ”kryptowalutową” giełdą Prometherum. Dlaczego używamy cudzysłowu? Bowiem firma ta związek z cyfrowymi aktywami ma jedynie na papierze. W kwestii biurokracji posiada za to specjalną licencję na handel tokenami sacurity od regulatora. Nikt wcześnie jednak nie słyszał o tym podmiocie i w sumie teraz również nie widać, by działał coś w tym sektorze. Sprawa jest bardzo podejrzana, a do tego Prometheum posiada dziwne koneksje z chińskim rządem. Wszystkim tym zainteresowała się amerykańska Izba Reprezentantów ds. Usług Finansowych. Gensler i jego agencja będą się musieli teraz tłumaczyć, a wygląda na to, że i polecą głowy.

Czytaj więcej: SEC, Prometheum i powiązania z Chinami. Dochodzenie, z którego może wyjść wielka afera

Co stanowi o sile Dubaju na rynku kryptowalut?

Praktycznie przez cały rok odbywają się tam konferencje skupione wokół Web3. Tamtejsze prawo podatkowe również jest zachęcające dla podmiotów z branży kryptowalut. Region ten wydaje się być wygodną alternatywą w dobie nasilającej się presji regulacyjnej w Europie oraz USA. Co jeszcze wiemy o tym niesamowitym mieście?

Czytaj więcej: Kryptowaluty w Dubaju: Stolica Web3 czy raj podatkowy

Tether po 9 latach wycofuje się z Omni

Firma stojąca za największym na świecie stablecoinem – USDT – poinformowała, że finalnie zaprzestanie działań za pośrednictwem protokołu Omni, który jest zbudowany na sieci Bitcoina. Tether argumentuje tę decyzję małym popytem na ich aktywo. Również zapowiedziano wycofanie się z Kusamy oraz Bitcoin Cash.

Źródło: Tether

Grayscale pewne decyzji SEC dot. ETF-u na cenę spot bitcoina

Nie zapadła jeszcze decyzja sądu w sprawie oskarżenia przeciwko SEC ze strony Grayscale o odrzucenie wniosku o przekształcenie funduszu Trust w Spot, a firma już rekrutuje specjalistów, którzy mieliby się zajmować takowym funduszem. Zarządca cyfrowymi aktywami musi być bardzo pewien swojej wygranej z regulatorem, bowiem to już kolejny raz, jak wysyła sygnał, że uda mu się otworzyć takowy instrument finansowy.

Źródło: The Block

Twórca Cardano krytykuje Ethereum

Charles Hoskinson zdecydowanie nie lubi, gdy stworzony przez niego blockchain porównuje się do Ethereum. Deweloper mocno się zirytował, gdy jeden z jego obserwatorów na Twitterze (X) sarkastycznie skrytykował roadmap Cardano. Zdaniem Hoskinsona sieć stworzona m.in. przez Vitalika Buterina posiada ”okropny model programowania, którego nie mogą zmienić, i jest pożerany żywcem przez własny ekosystem warstwy 2”.

BlockFi wreszcie otwiera wypłaty środków użytkowników

Niegdyś lider rynku kryptowalutowych pożyczek, dziś trup, który ogłosił swoje bankructwo w następstwie upadku giełdy FTX. Po ponad 9 miesiącach BlockFi jednak uruchomiło wypłaty środków dla uprawnionych adresów użytkowników w USA. Jak przekazała firma, na dany moment wypłaty nie obejmują wielu portfeli, które znajdują się pod kontrolą międzynarodowych użytkowników, ale postępowanie sądowe jest w toku i będą oni informowani o zmianach na bieżąco.

Kursy kryptowalut 17.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.